Onview

Ми не закриваємо очі на головне

Advertisement

“Гроші ходять за вчителем”: у МОН розповіли про новий підхід до підвищення кваліфікації вчителів

У 2025-2026 навчальному році в Україні почне роботу новий підхід до фінансування процесу підвищення кваліфікації вчителів. Відтепер педагоги самостійно обиратимуть для себе курси, а кошти для них отримуватимуть на індивідуальні віртуальні картки.

Наразі державним фінансуванням для навчання освітян керували в обласних інститутах післядипломної освіти.

Реклама:

Про новації розповіла заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова в ефірі телемарафону.

За її словами, підхід “гроші ходять за вчителем” передбачає, що педагоги зможуть самостійно обирати, за якими програми підвищення кваліфікації навчатися. При цьому вони зможуть покращувати знання та навички не лише в інститутах післядипломної освіти, а й завдяки пропозиціям приватних компаній.

“Гроші будуть заходити на умовно віртуальну картку вчителя. Він, маючи цей резерв грошей, обиратиме ті курси підвищення кваліфікації у провайдерів, які відповідають його очікуванням і профілю”, – пояснила посадовиця.

РЕКЛАМА:

Читайте також :

Скільки школярів повернулися за парти протягом останнього навчального року? Дані МОН

Вона додала, що перед обранням курсу вчителі будуть проходити тестування на спеціальному порталі, за допомогою якого педагоги зможуть виявити сфери знань і навичок, які потребують покращення.

Зміни впроваджують у межах політики “Освіта для життя”, за якою МОН оновлює зміст шкільної освіти. Метою змін є навчання школярів так, аби вони після закінчення школи вміли застосовувати здобуті знання та навички на практиці.

Читайте також :

Уряд затвердив розподіл субвенції на зарплати для вчителів

Зміни в середній освіті вимагають оновлення програм, підвищення кваліфікації педагогів та переоснащення освітніх просторів.

Реклама

Раніше МОН скасували скандальний наказ №1112, який змінював організацію дистанційного навчання у школах. Також вилучили деякі положення з іншого наказу, які критикували зокрема через ускладнення доступу до освіти учнів з ТОТ.

Читайте також :

Лісовий: Оновлений предмет “Захист України” стане обов’язковим із 2027 року