Прокуратура повідомила про підозру 22 учасникам конфлікту у селі Занки Зміївського району Харківської області, які намагалися захопити фермерське господарство.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.
“Зміївський відділ Чугуївської місцевої прокуратури затвердив підозри 22 учасникам конфлікту у с. Занки за ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням зброї)”, – йдеться у повідомленні.
Раніше національна поліція затримала більше 50 учасників конфлікту в селі Занки Зміївського району Харківської області, які намагалися захопити фермерське господарство.
Нагадаємо, що 11 вересня в селищі Занки Зміївського району на місцевому елеваторі сталася бійка із застосуванням травматичної зброї та газового балончику, в якій взяли участь кілька десятків людей.
В результаті постраждали семеро осіб – шестеро чоловіків та працівник районної поліції, який отримав тілесні ушкодження.
Серед постраждалих – активісти Національного корпусу.
“Керівники наших підрозділів Максим Жорін, ветеран “Азову” Кирило Яковлєв”, – повідомили на сайті осередку.
За інформацією Нацкорпусу, рейдери, побачивши, що “віджати” підприємство і товар не вдається, викликали підмогу.
За цим фактом поліція розпочала досудове розслідування за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Також слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом насильства щодо працівника правоохоронного органу за ч. 2 ст. 345 ККУ.
Раніше голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун розповів, що 8 вересня група зі 150 осіб спортивної статури в балаклавах заїхала на територію елеватора, який належить ФГ “Строгого О.Ф” в Зміївському районі.
Одночасно на поля підприємства заїхала сільськогосподарська техніка та почала збирання врожаю.
Підприємство ФГ “Строгого О.Ф” обробляє 6 тис. га землі, вирощує кукурудзу, сою, буряк, соняшник, ячмінь, горох. Нещодавно побудували елеватор, де зберігається 7 тис. тонн ячменю і пшениці. Дане підприємство платить від 3 до 5 тис. грн податків за гектар.
У поліції повідомили, що підприємством намагалися заволодіти через махінації з документами. Зокрема, невідомі особи надали державному реєстратору підроблені документи, внаслідок чого змінили керівника підприємства.
Відомості за даним фактом внесли до ЄРДР за ч.2 ст.206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації), ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ККУ.