Onview

Ми не закриваємо очі на головне

Advertisement

У костелі Святого Миколая відбувся молебень за мир і справедливість за участі кардинала з Бразилії

У Києві 18 липня в костелі св. Миколая відбулася урочиста Свята Меса з наміром за мир в Україні та повернення храму католицькій парафії. З цієї нагоди до костелу прибув високий гість — кардинал Пауло Сезар Коста, Архієпископ з Бразилії, країни з найбільшою католицькою спільнотою у світі.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві.

Молебень зібрав вірян, представників громадськості, духовенства та дипломатичного корпусу. Зокрема, участь взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини Елена Летісія Тереса Мікусінскі разом з консулом Мануелем, а також представники інших іноземних дипломатичних місій.

Зі словами духовної підтримки до присутніх звернувся бразилійський кардинал:

«Я в Україні як паломник. Я прибув, щоби бути поруч із вами у вашому стражданні. Ми всі молимося за вас і не залишаємо вас самих. Не втрачайте надії — просіть у Христа миру. У цьому храмі я побачив світлини тих, хто віддав життя за свободу. Євангеліє вчить нас молитись у часи випробувань. Не бійтеся звертатися до Пресвятої Богородиці — Вона чує і дарує надію. Ми з вами — у молитві й у серці», — сказав кардинал.

Візит кардинала Пауло Сезар Коста є потужним жестом солідарності з українським народом і з католицькою парафією костелу св. Миколая, яка вже багато років чекає на повернення своєї святині.

«Сердечно дякуємо кардиналу Пауло Сезару за його приїзд до Києва, за молитву та підтримку. Його присутність — це знак великої єдності Вселенської Церкви з українським народом. Ми молимося не лише за мир, а й за справедливість — за повернення нашого храму, який є духовним домом для сотень католиків у Києві», — сказав отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії св. Миколая.

Молебень відбувся на тлі затримки передачі костелу католицькій спільноті. Попри рішення судів та численні звернення вірян і міжнародної спільноти, 10 липня Міністерство культури подало касаційну скаргу до Верховного Суду, замість виконання зобов’язань перед громадою.

Як інформувала КВ, 15 травня 2025 року рішенням суду було знято арешт з комплексу будівель, частину яких заплановано передати під новий “Будинок музики”. Було усунуто останню формальну перешкоду, яка роками блокувала процес з поверненням костелу св. Миколая у Києві релігійній громаді та переїздом Національного будинку органної та камерної музики України (НБОКМ) у нове приміщення.

Читайте: Суд зняв останню перешкоду для повернення костелу Святого Миколая у Києві релігійній громаді

Парафія костелу десятки років бореться за повернення храму вірянам та відновлення повноцінного статусу парафіяльної святині. Крім того, католицька громада неодноразово заявляла, що готова власними силами рятувати будівлю костелу. Нагадаємо, в костелі внаслідок удару рф по столиці 20 грудня 2024 року були пошкоджені шибки на вежах та вітраж на головному фасаді.  

Читайте: В костелі св. Миколая прибирали наслідки російського удару (фото)

Зауважимо, костел все ще знаходиться у стадії відновлення після того як 3 вересня 2021 року в храмі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування римо-католицькій громаді.

Читайте: Костел святого Миколая буде переданий у постійне користування римо-католицькій громаді

Передачі святині так і не відбулося. Згодом на той час прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що Міністерство культури та інформаційної політики вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римо-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.

Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія

3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.

Читайте: Мінкульт продовжує ігнорувати виконання зобов’язань щодо передачі приміщення костелу Св. Миколая, – релігійна громада

5 листопада 2024 року закінчився термін дії Меморандуму між римсько-католицькою парафією св. Миколая в Києві та Міністерством культури та інформаційної політики (нині Міністерство культури та стратегічних комунікацій), умови якого міністерство не виконало вже вдруге.

Читайте: Мінкульт знову не виконав обіцянки повернути костел св. Миколая у Києві релігійній громаді

У січні 2025 року парафія святого Миколая в Києві звернулася до Президента України, прем’єр-міністра та міністра культури з вимогою виконати зобов’язання щодо повернення костелу релігійній громаді.

Читайте: Римо-католицька парафія Києва закликає владу повернути костел святого Миколая вірянам 

Як нагадують у парафії, у червні 2026 року виповниться 25 років з дня, коли тодішній Президент України Леонід Кучма пообіцяв Папі Римському Йоану Павлу ІІ повернути католицькій громаді костел святого Миколая в Києві. Проте за чверть століття храм так і не був переданий вірянам, а його технічний стан продовжує стрімко погіршуватись. 

Читайте: Костел святого Миколая досі не повернули вірянам: парафія б’є на сполох через загрозу руйнування (відео)

Фото: Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві

КиївВлада