Через коронавірус Європу очікує економічний шок 2008 року, якщо країни ЄС не приймуть термінових заходів у відповідь на поширення вірусу.
Про це під час телефонної конференції з лідерами ЄС заявила очільниця Європейського центробанку Крістін Лагард, передає BloombergQuint
За її словами, без координації дій європейських держав “ми побачимо сценарій, який багатьом з нас нагадає фінансову кризу 2008 року”.
Лагард підкреслила – якщо ЄС вдасться скоординовано протидіяти коронавірусу і його впливу на економіку, то економічний “шок” буде тимчасовим.
Вона підкреслила, що наразі Європейський центральний банк вивчає всі можливі інструменти для того, аби пом’якшити удар коронавірусу на економіку.
Рекомендуємо почитати: Початок світової кризи? Що означає обвал ринків акцій, валюти та нафти
Нагадаємо:
Банк Англії екстрено знизив базову процентну ставку на 0,5 процентного пункту – до 0,25%.
Федеральна резервна система США позапланово знизила процентну ставку на 0,5 процентного пункту в спробі згладити наслідки для економіки від епідемії коронавірусу.
Не чекаючи наміченого на 18 березня засідання, ФРС знизила ставку федеральних фондів на 0,5 процентного пункту, до 1-1,25% річних.
У 2008 році Федрезерв двічі знижував вартість позик на позапланових засіданнях – в січні (на 75 базисних пунктів), а потім в жовтні (на 50 б.п.), коли про банкрутство оголосив четвертий на той момент американський банк Lehman Brothers, а ринки пішли у вільне падіння.
До цього екстрено знижувати ставки ФРС доводилося після теракту 11 вересня 2001 року, у відповідь на колапс бульбашки доткомів у 2000 році, а також в 1998 році – після дефолту Росії і банкрутства фонду LTCM.
Джерело: УП