В Україні продовжують фіксувати випадки важкого перебігу COVID-19, зокрема з жовтня від недуги загинуло 595 українців.
Хвороба протікає у більш легкій формі у людей, які отримали повний курс щеплень, нагадує Міністерство охорони здоров’я.
“За підсумками 2023 року друге за рахунком щеплення проти COVID-19 не отримали 814 740 українців, а понад 12 мільйонів українців не отримали бустерного щеплення.
Основою ж для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною Janssen)“, – пояснили в МОЗ.
Фото: IgorVetushko/Depositphotos |
У Міністерстві зазначили, що з початку епідсезону на COVID-19 перехворіли понад 122 тисячі людей, а у лікарнях зафіксували 595 летальних випадків хвороби.
Які вакцини проти COVID-19 є в Україні
Курс з вакцинації включає:
- одну дозу Janssen та бустерне щеплення;
- або дві дози первинної вакцинації (CoronaVac, Comirnaty чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.
Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації. Наступні вакцинації проти COVID-19 називають додатковим бустером.
Його рекомендують робити людям із групи ризику тяжкого перебігу:
- старшим за 60 років;
- пацієнтам з серйозними супутніми хворобами – хронічними серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічним захворюванням легень.
За даними МОЗ, в Україні є понад 2 мільйони доз вакцин. Вакцинація проти COVID-19 є безоплатною.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що інкубаційний період COVID-19 суттєво зменшився. Наразі він триває лише 3-4 дні замість 10-14.
Також науковці з’ясували, що люди після хвороби на COVID-19 частіше відчувають задишку, втому, втрату пам’яті або головний біль порівняно з людьми, які ніколи не хворіли на коронавірус.
Джерело: УП