Систематичні напади на публічні ЛГБТ заходи свідчать про неготовність поліції протистояти радикальним групам.
Про це заявили у правозахисній організації Amnesty International після зриву дискусії про анти-ЛГБТ законодавство у Росії.
“Зважаючи на регулярну бездіяльність правоохоронних органів під час таких нападів, не дивно, що радикальні угрупування цілком впевнені у своїй безкарності та користуються нею, раз за разом нападаючи на осіб та групи, які їм не подобаються через їхню ідентичність або погляди”, – заявив заступник директора регіонального офісу Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.
10 травня мав відбутися публічний захід “Наступ на права ЛГБТ як форма цензури: досвід Росії” у Києві у приміщенні, арендованому у просторі Underhub.
Власник приміщення приєднався до цих закликів та почав вимагати, щоб організатори скасували захід та негайно пішли.
В АІ розповіли, що на місці від самого початку були присутні п’ять працівників поліції з Печерського управління Головного управління Національної поліції в м. Києві.
“Однак вони відмовилися втрутитися та забезпечити проведення заходу та безпеку учасників та учасниць”, – зазначають у правозахисній організації.
За словами активістів, лише після прибуття представників патрульної поліції м. Києва, учасники події змогли безпечно покинути місце проведення, де вони залишалися заблокованими весь цей час. Дискусія так і не відбулася.
У коментарі Українській правді речник Національної поліції Ярослав Тракало наголосив, що поліція фіксує і перевіряє усі заяви про правопорушення, незалежно від їхнього підгрунтя.
За його словами, заява зареєстрована у Печерському відділку поліції, правоохоронці взяли письмові свідчення обох сторін конфлікту.
“Якщо слідчий вбачатиме достатньо підстав чи ознак адміністративного чи кримінального правопорушення, цій події буде надана відповідна правова кваліфікація”, – пояснив речник Національної поліції.