Президент США Джо Байден у четвер підписав указ про про імплементацію закону про субсидії на виробництво напівпровідникових мікросхем і дослідження на 52,7 млрд доларів.
По це пише Reuters.
Раніше цього місяця Байден підписав закон про посилення зусиль, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності США у порівнянні з науково-технічними зусиллями Китаю.
“Субсидуючи виробництво чіпів у США та розширюючи фінансування досліджень, закон має на меті подолати постійний дефіцит, який торкнувся всього: від автомобілів і зброї до пральних машин і відеоігор”, – пише агентство.
Білий дім повідомив, що Міністерство торгівлі запустило сайт CHIPS.gov. – відомство буде виділяти кошти на виробництво чипів.
Указ Байдена встановлює шість основних пріоритетів для керівництва реалізацією прогами та створює міжвідомчу раду з 16 членів під головуванням директора Національної економічної ради Брайана Діза, радника Байдена з питань нацбезпеки Джейка Саллівана та виконувача обов’язків директора Управління науково-технічної політики Алондри Нельсон.
До складу ради також увійдуть, зокрема, міністри оборони, фінансів, праці та енергетики.
У Білому домі заявили, що програма “включатиме ретельний аналіз заявок, а також сувору відповідність вимогам підзвітності, щоб гарантувати, що кошти платників податків захищені та раціонально витрачаються”.
Критики такого рішення стверджували, що законопроєкт є подарунком прибутковим компаніям з виробництва мікросхем, які раніше закрили заводи в США, але раніше Байден заявляв, що “цей закон не роздає компаніям чисті чеки”.
Нагадаємо:
Президент США Джо Байден підписав закон про надання субсидій у розмірі 52,7 млрд доларів для виробництва напівпровідників і досліджень у США.
Закон також передбачає посилення зусиль, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності Сполучених Штатів у порівнянні з науково-технічними зусиллями Китаю.
Крім субсидій, закон включає 25%-ний інвестиційний податковий кредит для заводів з виробництва чіпів, загальна вартість його оцінюється в $24 млрд. Закон дозволить виділити $200 млрд протягом 10 років на стимулювання наукових досліджень у США, щоб краще конкурувати з Китаєм.
Економічна правда