Вакцина проти COVID-19 Novavax, яку має отримати Україна, виявилася на 90,4% ефективною від симптоматичного перебігу COVID-19, йдеться в заяві компанії.
Висновки про дієвість вакцини виробник зробив на основі дослідження за участю майже 30 тис. людей від 18 років, проведеного в США і Мексиці.
Також у компанії стверджують, що препарат на 100% запобігає середньому і важкому перебігу COVID-19 – усі випадки захворювання COVID-19, що спостерігалися в групі вакцинованих, були легкими.
Вакцина Novavax також продемонструвала успіх серед груп “високого ризику” (люди старше 65 років, молодше 65 років з певними супутніми захворюваннями або часто контактують з хворими на COVID-19. Її ефективність для цієї групи склала 91,0%.
“Наша вакцина працює дуже добре, навіть незважаючи на те, що вірус значно мутував”, – сказав доктор Грегорі Гленн, президент з досліджень і розробок Novavax.
Вакцина більш ніж на 93% ефективна проти переважаючих штамів COVID-19, які викликали занепокоєння серед вчених, зокрема проти “британського”.
Також результати дослідження свідчать, що препарат Novavax – безпечний і добре переноситься пацієнтами.
Приблизно 1% учасників повідомляли про побічні реакції, які тривали до 2-3 днів, зокрема, про:
- біль у місці ін’єкції,
- головний біль, біль у м’язах,
- втому.
Водночас керівництво Novavax заявило, що до отримання дозволу на використання від регулюючих органів – ще кілька місяців, тому що компанії все ще необхідно завершити підготовку виробництва.
Нагадаємо, вакцина Novavax – це препарат, що містить крихітні частинки, зроблені з вирощеної в лабораторії версії шипоподібного білка, який виявили на поверхні коронавірусу.
Імунна система людини ідентифікує ці частинки як чужорідні і виробляє захист проти них.
Вакцину можна зберігати при нормальній температурі холодильника, що позбавляє від необхідності використовувати морозильні камери, необхідні для деяких інших вакцин проти COVID-19.
Україна очікує на перші поставки вакцини Novavax в обсязі 4 млн доз вже у липні-серпні. Всього МОЗ домовилося про 15 млн доз вакцини.
Джерело: УП