Запит на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа американські прокурори аргументували звітом консалтингової фірми McKinsey для компанії Boeing.
Про це пише The New York Times.
Як зазначається в матеріалі, Boeing попросив McKinsey оцінити можливість видобутку титану в Індії для виробництва літака 787 Dreamliner.
Виробник літаків розраховував залучити посередника – компанію Bothli Trade, яка належить Фірташу – для прискорення бюрократичних процедур.
На думку NYT, “прискорення процедур” полягало у видачі хабарів індійським чиновникам. Український олігарх також назвав 8 представників індійської влади, які могли б посприяти Boeing. Їх імена були опубліковані на слайді презентації PowerPoint, який пізніше став доказом у справі.
Прокурори назвали документ “чітким доказом” того, що підприємство Фірташа повідомило Boeing “про план підкупу державних посадових осіб Індії, який вже був на стадії реалізації”.
Майже через півроку після арешту Фірташа у Відні Boeing заявив, що відмовився від угоди і знайшов інше джерело титану.
Сам Фірташ заперечує, що готовий був платити хабарі, мав будь-які відносини з McKinsey і спростовує свою причетність до документа.
Більше про справу Дмитра Фірташа читайте у статті Української правди “Битва за Вашингтон. Лобі Дмитра Фірташа”.
Нагадуємо:
Українського олігарха затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.
США звинувачує Фірташа у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.
Сполучені Штати направили до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Мінюсту США і не віддав олігарха.
Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, алесуд відмовив у розгляді скарги.
Таким чином апеляційний суд отримав змогу розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа до США.
Джерело: УП