Українська влада підтримує венесуельський народ у його прагненні до відновлення демократії та конституційного ладу, а отже і діяльність Національної асамблеї.
Про це повідомила “Українські правді” речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко.
“В Україні уважно спостерігають за загостренням політичної кризи у Венесуелі, яка уже призвела до численних жертв”, – зазначила вона. .
“Підтримуємо венесуельський народ у його прагненні до відновлення демократії та конституційного ладу у країні і у цьому зв’язку – діяльність Національної асамблеї”, – заявила речниця МЗС.
Українські дипломати переконані: “Залякування і перешкоджання діяльності парламенту, а також насильство проти учасників мирних демонстрацій, мають бути припинені”.
“Україна разом з іншими демократичними країнами підтримуватиме кроки, спрямовані на відновлення демократії, верховенства права та конституційного ладу у Венесуелі, ключову роль у цьому процесі має відігравати легітимно обрана Національна асамблея”, – запевнили в МЗС.
Нагадаємо:
- Ніколас Мадуро очолював Венесуелу з весни 2013 року.
- У травні 2018 року його переобрали на посаду президента, хоча опозиція заявляла про масові порушення на виборах і не визнала їхній результат.
- У серпні на Мадуро нібито скоїли замах з використанням безпілотника.
- 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро вдруге склав присягу президента Венесуели.
- 11 січня голова парламенту Хуан Гуайдо заявив, що венесуельська конституція дозволяє йому виконувати повноваження глави держави.
- 21 січня у Венесуелі група військових здійснила спробу усунути Мадуро від влади президента Ніколаса Мадуро – затримали 27 військових. У протестах проти президента-соціаліста загинули щонайменше 4 людини.
- 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента країни перед тисячами демонстрантів.
- Президент США Дональд Трамп підтрима вйого.
- ПІсля цього Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини із США. Гуайдо ж заявив, що країна зберігає дипломатичні відносини з усіма державами.
- Євросоюз, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
- МЗС Росії звинуватило Вашингтон у спробі “провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів” і не виключило збройне втручання ззовні.”Екстремістськи налаштовані противники законного уряду Венесуели, зазнавши невдачі в спробах змістити Мадуро, в тому числі шляхом його фізичного усунення, обрали максимально конфронтаційний сценарій протистояння”, – заявило МЗС РФ.Там закликали венесуельську опозицію “не ставати пішаками в чужій шаховій грі” і вести діалог із Мадуро.
Українська правда