На засіданні РНБО 10 листопада обговорили питання закону про деолігархізацію, починається “велика робота” в цьому напрямку.
Про це на брифінгу за підсумками засідання заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов.
“Ми на засіданні РНБО торкнулись питання закону про деолігархізацію, який уже підписаний, на сьогодні є остаточна редакція цього закону. Починається велика робота в цьому напрямку, є відповідна робоча група, там є декілька підрозділів.
Окремо працює апарат РНБО над своїм завданням, окремо працює Кабінет міністрів. Групу, яка є в Кабінеті міністрів, очолив міністр юстиції пан Малюська”, – сказав Данілов.
Нагадаємо:
23 вересня Рада прийняла у 2 читанні та в цілому президентський “антиолігархічний” законопроєкт №5599 – документ підтримали 279 нардепів.
Депутати всього подали 1271 правок до другого читання документу, комітет врахував 13 із них.
Монобільшість використала процедуру ad hoc (розглянули лише 13 правок).
У прийнятому Верховній Раді законі про олігархів була юридична колізія через протиріччя у тому, хто визначає статус олігарха – і РНБО і НАЗК.
3 листопада Верховна Рада уточнила низку статтей так званого “антиолігархічного” закону (законопроєкт № 5599) та доручила голові ВР Руслану Стефанчуку невідкладно підписати його.
Так, у законі уточнили, що рішення про визнання олігархом приймає РНБО.
5 листопада голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом олігархів, і передав його на підпис президенту.
5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом олігархів (“антиолігархічний” закон).
Читайте також: Олігархи в законі. Кого хоче “розкуркулити” Зеленський
Економічна правда