«Декілька слів з життя Київської полонії»

Не секрет, що в Україні проживає та проводить свою діяльність міцна польська національна меншина, яка проводить культурно-просвітницькі заходи, вшанувановують жертв тоталітарного режиму та беруть під опіку польські могили, зокрема, на Байковому кладовищі.

Проте, не все так гладко й в такому, здавалось би непримітному середовищі              «В Королівстві Датському». Останнім часом столична польська спільнота глибоко стурбована негативною тенденцією популяризації проросійських поглядів в своїх рядах паном Олегом Крисіним – керівником Київського національно-культурного товариства поляків «Згода».

Інтелігентність та духовна культура, то лише зовнішня оболонка пана Крисіна. За тривалий термін перебування у керівництві польської спільноти він показав себе далеко не зразковою людиною. Відсутність лідерських якостей не привела до згуртування спільноти. Навпаки, яскраві особистості з цікавими ідеями були поза увагою пана Крисіна або піддавались критиці.

Збори товариства проводяться в стилі партійних радянських часів, дуже повільно та довго, без поваги до присутніх, а в спілкуванні відчувається його особиста неприязнь до української культури і українського народу та симпатія до радянських часів і російської культури. Що можна сказати про людину, яка наражає на небезпеку всіх оточуючих, нехтуючи правилами, уникає всіх антиковідних заходів та має велике бажання зробити щеплення від коронавірусної інфекції, не затвердженою в Україні російською вакциною «Спутник-V»?!!

Повагу до себе, пан Крисін втратив й після офіційних заходів та зібрань польської спільноти, на яких був присутній алкоголь на столах. Помітна була схильність до зловживання спиртного та інколи навіть надмірна.

Як результат, відбулась досить неприємна історія! А саме, феєрична втрата особистих документів членів власного товариства, телефонів та іншого. Але це навіть не апогей для пана Крисіна.

Ба більше, на одному із заходів, організованих прибічниками пана Крисіна, ще в неушкодженому костьолі Святого Миколая, на жаль, відбулась чергова неприємна ситуація. За твердженнями достовірних джерел, з близького оточення пана Крисіна, на один із проведених заходів, в кінці  2021 року, представниками польської Амбасади та Консулату виділено досить значну суму коштів на проведення безкоштовного концерту. Проте, пан Крисін й тут не впорався. Білети на захід продавалися за гроші! Хоча, вхід мав бути вільним для всіх охочих, але… І звичайно, як виявилося, пан Крисін про власну схему наживи не розповів ні служителям                           Римсько-Католицької Церкви, ні будь-кому іншому. Ганьба.

Нові люди, які з’являлись в товаристві і не цікавились польською культурою, в приватних розмовах повідомляли, що пан Крисін запрошував їх виключно для сприяння в отриманні «Карти Поляка», тобто для власного додаткового заробітку (в т.ч. з метою отримання цінних подарунків, пакетів). З цією метою, пан Крисін робив і направляв на погодження «Zaświadczenie», видавав подяки, нагороди за внесок в розвиток польського середовища, затверджуючи їх неправдивими числами, а саме безпосередньо до вступу в товариство! Як правило, ціна питання обговорювалась індивідуально, зважаючи на можливості замовника. Схема, на жаль, досить популярна серед схожих товариств…

Підсумовуючи, хочеться сказати, що вказані дії пана Крисіна явно не до вподоби як полякам, так і українцям, які вкладають душу і серце в розвиток польського полонійного руху в Києві та роками удосконалюють свої навички для отримання «Карти Поляка»!

Не байдужі члени польської спільноти не розуміють, чому така людина до сих пір має вплив на польське середовище?!! Чому колеги по цеху, як з України, так і з Польщі закривають на це очі? Можливо такий перебіг подій їх влаштовує? Можливо не здогадуються. Сумно.

Проте, на даному етапі необхідно було б абстрагуватися від негативного впливу пана Крисіна і ініціювати спільні культурні та просвітницькі проекти в новому році для зміцнення дружніх українсько-польських відносин. Адже, стратегічно ми не маємо іншого виходу, окрім як залишатися найближчими союзниками!

Author: Onview