За останні 10 років дві третини загального обсягу субвенцій на соціально-економічний розвиток були розподілені на користь регіонів, де місцева влада близька до правлячої коаліції.
Про це йдеться у статті на Економічній правді.
Регресійний аналіз підтвердив, що існує політичний вплив при розподіленні субвенцій на регіони.
“Якщо більшість депутатів облради належали до партії, що входить до коаліції у ВРУ, то це збільшує розмір субвенції на соціально економічний розвиток, виділеної на цю область, на 31,69 гривні на 1 людину”, – йдеться у статті.
“Також проведення парламентських або місцевих виборів в Україні збільшує розмір субвенції на 1 людину на 52,73 гривні”, – додає автор.
“За останні 10 років через субвенцію на соціально-економічний розвиток “помаранчеві”, “біло-блакитні” політики та політики “по-новому” спрямували на підтримку “своїх” областей майже 20 млрд грн або дві третини загального обсягу субвенції”, – повідомляється в статті.
Нагадаємо, у 2005 році вперше було запроваджено субвенцію на соціально-економічний розвиток. Загальний обсяг субвенції за 2007-2017 роки становив 28,4 млрд грн.
Субвенція — це грошова допомога місцевим бюджетам із державного на конкретно визначені цілі. Якщо кошти місцеві бюджети не витрачають, вони повертаються до бюджету держави.
З 2006 року і до сьогодні розподіл субвенції відбувається на розсуд політиків.
Нагадаємо, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що на нього здійснювався тиск з вимогою підтримати програму “Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів”.
“У перекладі на людську мову це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція, у народі – “гречка”, – заявив тоді міністр.
Джерело: УП