Міністр агрополітики Роман Лещенко заявив, що у повільному розвитку земельної реформи є свої переваги – щодо вдосконалення практики та законодавства.
Про це він сказав під час круглого столу щодо 100 днів роботи ринку землі, який ЕП провела спільно із представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та “Центром прикладних досліджень”.
“Головний висновок 100 днів ринку землі – що ринок землі відбувся як юридичний та фактичний історичний період. У нас дійсно ринок землі працює, довіра до нього зростає. Система моніторингу у режимі реального часу показує обсяг транзакцій”, – сказав він.
За його словами, Мінагро у питанні земельної реформи рухається етапно, основна мета: довести, що ринок землі – це нові можливості.
Із точки зору повільного поступу земельної реформи – він, власне, такий, який ми його сформували з точки зору самої моделі. Оскільки у нас консервативна редакція земельної реформи – ми поставили величезну кількість обмежень виходячи з того, що у суспільстві було дуже багато фобій, страхів, маніпуляцій…
Ми в цьому форматі прийняли командою рішення, що рухаємося етапно, з відповідними обмеженнями. І наша основна мета – довести українському суспільству, що ринок землі – це нормально, це нові можливості… Динаміка, яку ми маєм сьогодні, – більше 30 тис угод, більше 80 тис га транзакцій – є фактом того, що процес рухається у позитивній динаміці”, – додав міністр.
“Земельна реформа – це надскладна, структурна реформа, яку українці чекали 30 років. Тому у такомі темпі, в якому ми рухаємося зараз, – є свої переваги з точки зору вдосконалення як практики, так і законодавства, щоб мінімізувати будь-які ризики”, – сказав Лещенко.
Нагадаємо:
Президент Володимир Зеленський вважає, що реформа землі уповільнена.
Більше про ринок землі, ціни, угоди і лайфхаки читайте в рубриці ЕП “Земельний гід”.
Економічна правда