Ahmad Hasaballah / Stringer / Getty Images
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Турк заявив, що ізраїльські обмеження на ввезення продовольчої допомоги “можна прирівняти до воєнного злочину моріння голодом”.
“Ступінь нинішніх обмежень Ізраїлю на надходження допомоги в Газу, те, як він продовжує вести бойові дії, може бути рівнозначним використанню голоду як методу війни, що є воєнним злочином”, – цитує комісара The Guardian.
Офіційні дані ООН свідчать, що наразі у Газі спостерігається катастрофічний голод серед населення. Його рівень є найвищим за поточною системою класифікації.
Про те, що дефіцит продовольства “повністю спричинений людиною”, днями заявляв і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Про неминучість виникнення голоду на півночі сектора Гази йшлося і у звіті Інтегрованої класифікації продовольчої безпеки (IPC).
Хоча гуманітарні організації продовжують звинувачувати Ізраїль у блокаді Гази, ізраїльський уряд стверджує, що він сприяє наданню допомоги палестинцям, а у будь-яких проблемах, які стосуються кількості та темпів доставки звинувачує ООН і гуманітарні групи.
“Кожен, особливо ті, хто має вплив, повинен наполягати на тому, щоб Ізраїль сприяв безперешкодному в’їзду та розподілу необхідної гуманітарної допомоги і комерційних товарів. Це покладе край голоду”, – каже Турк.
Нагадаємо, вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників.
У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. 8 жовтня у країні ввели воєнний стан.
4 грудня Армія оборони Ізраїлю оголосила, що держава розширює свої наземні операції на весь Сектор Гази.
У лютому стало відомо, що Ізраїль готує масштабну операцію у місті Рафах, куди перемістились біженці.
Після п’яти місяців війни там знайшли притулок більш ніж половина з 2,3 мільйона мешканців сектора Гази.
Також раніше ВООЗ попереджала про “тривожні тенденції” поширення інфекційних хвороб у Секторі Гази.
Джерело: УП