В рамках програми єРобота вже 4 690 українців подали заявки отримання гранту за низкою напрямів, зокрема – на власну справу, модернізацію переробного підприємства та підтримку аграріїв.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
З загальної кількості заявок 3 817 опрацьовано Ощадбанком. Найбільше, 88% звернень, були запитами на отримання мікрогранту для започаткування або розвитку власної справи. За цією програмою “Ощадбанк” верифікував 2,5 тис. заявок, а з понад 670 потенційними отримувачами грантів Державна служба зайнятості провела співбесіди.
Отримати мікрогранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у підприємництві. Завдяки цим коштам вони зможуть почати власну справу або її розширити.
Другий за кількістю заявників напрямок – підтримка переробних підприємств. Програма націлена на збільшення частки переробки в українському виробництві та в експорті. Українці подали 438 заявок на отримання грантів у цій сфері й за допомогою отриманих коштів модернізують власні підприємства для випуску готової продукції.
Також 41 заявка надійшла від аграріїв на гранти з розвитку тепличного господарства та садівництва. Програма дозволить державі компенсувати втрати через тимчасову окупацію регіонів, де овочівництво та садівництво розвивалося активно. Це дасть змогу забезпечити внутрішній ринок сільськогосподарською продукцію і збільшити експортний потенціал України.
Аби податися на отримання гранту, необхідно:
- подати заявку на програму на порталі Дія;
- додати бізнес-план створення нового або розвитку наявного бізнесу, план закладання саду чи проєкт будівництва теплиці;
- підписати електронним підписом.
Нагадуємо:
З 1 липня стартувала програма “єРобота”, заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію.
Перша програма в межах “єРобота” — це гранти до 250 тисяч гривень на будь-який мікробізнес. Друга — гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері переробки. Також в межах проекту можна отримати гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га), побудову нових теплиць (до 7 млн грн), стартапи в ІТ, навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.
Джерело: УП