Офшорною компанією Quickpace Limited, яка зараз належить нардепу Онищенкові, і на рахунках якої знаходяться заморожені кошти екс-президента Януковича, володів екс-голова Національного Банку України Сергій Арбузов. Про це йдеться в численних ухвалах Солом’янського райсуду Києва, які проаналізував проект “Марлін“.
У березні 2016 року детективи НАБУ отримали дозвіл заарештувати численні фінансові документи в офісі народного депутата Олександра Онищенка, серед яких також були статутні документи кіпрської компанії Quickpace Limited.
Зокрема, за адресою вул. Хрещатик, 27б у приймальні народного депутата Онищенка були заарештовані копії статутних документів Quickpace Limited англійською та грецькою мовами, Certificate Quickpace Limited, свідоцтва компанії “Квікпейс Лімітед” посвідчені нотаріусом Антиповою Т.В., оригінал спеціальної довіреності від 25.02.2016 “Квікпейс Лімітед” та Довідка Quickpace Limited англійською мовою від 25.02.2016.
Там же були знайдені дві угоди між “А.Р.О. та П.Я.Ф” (абревіатури “Александр Романович Онищенко” та російського бізнесмена “Павел Яковлевич Фукс”) від 15 вереснем та 6 жовтня 2015 року, що підтверджує версію Al Jazeera про партнерство останніх.
В першій угоді зазначено, що Фукс та Онищенко ділять власність над офшором 50/50. Про умови другої угоди нічого не зазначено.
Вірогідно це може бути оригінал угоди, де за Онищенком числяться 67% а за Фуксом – 33% Quickpace Limited, чернетку якої оприлюднили журналісти Al Jazeera.
Фактичний контроль над компанією Quickpace Limited та її активами Онищенко та Фукс отримали ще в квітні 2015 року.
У липні 2014 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського райсуду Києва був накладений арешт на банківські рахунки та рахунки в цінних паперах компаній, бенефіціарним власником яких є колишній голова Національного банку України, екс-віце-прем’єр міністр Сергій Арбузов.
До переліку компаній, на рахунки яких накладений арешт, було також включено Quickpace Limited.
Раніше Al Jazeera оприлюднила розслідування, за яким нардеп-втікач Олександр Онищенко та бізнесмен, засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у “младоолігарха”-втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.
Онищенко одразу відхрестився від прав на “гроші Януковича”, куплених у Курченка.
Нагадаємо, 17 лютого 2017 року детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.
Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.
1 грудня 2017 року суд в Іспанії почав процедуру екстрадиції щодо депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, якого Україна звинувачує в розкрадання державного газу. 5 грудня Солом’янський районний суд Києва ухвалив рішення про часткове задоволення скарги захисника Онищенка щодо запиту на його екстрадицію з Іспанії. а саме – суддя визнала незаконними дії детектива НАБУ, пов’язані з підготовкою клопотання, але саме клопотання не скасувала.