
Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає крісло заступника генерального прокурора. В цей же день Прокудін розподілив обов’язки між своїми заступниками, якими стали Петро Галушко, Дмитро Сітар, Ігор Грабець та Геннадій Демченко. “КиївВлада” розібралася, хто і за що відповідає в оновленому складі прокуратури столичного регіону.
Як дізналася КВ з повідомлення Київської обласної прокуратури, керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна призначено з 1 липня.
“Дмитро Прокудін має достатній стаж та досвід роботи в органах прокуратури, що повністю відповідає вимогам Закону України “Про прокуратуру” для обіймання керівної посади в обласній прокуратурі”, — зазначено в офіційному повідомленні.
Прокудін до призначення на Київщину обіймав посаду керівника Печерської окружної прокуратури. Разом з ним з печерських органів на Київщину перейшли перший заступник Петро Галушко та заступник Дмитро Сітар.
Серед замів також Ігор Грабець та Геннадій Демченко, які вже не перший рік працюють в прокуратурі Київщини.
“Новопризначений керівник обласної прокуратури окреслив ключові пріоритети діяльності, завдання та принципи, які поставив перед працівниками органів прокуратури Генеральний прокурор Руслан Кравченко. Зокрема, це зміцнення ролі прокуратури як головного координатора роботи правоохоронних органів у сфері протидії злочинності, а також функціонування системи кримінальної юстиції загалом та забезпечення реальної довіри до органів прокуратури, як зі сторони нашого суспільства, так і міжнародних партнерів”, – повідомили у прокуратурі.
Як передає КВ, Дмитро Прокудін народився 19 липня 1981 року в Івано-Франківську.
Вищу освіту здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Правознавство”. Свою трудову діяльність в органах прокуратури розпочав у 2003 році в Києві. Спочатку працював на посаді помічника прокурора Печерського району. У 2006-му став помічником прокурора Дніпровської транспортної прокуратури, а згодом — старшим помічником прокурора району. У 2011–2012 роках працював старшим помічником прокурора Голосіївського району Києва. Пізніше Прокудін обійняв посаду прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян у столичній прокуратурі.
У грудні 2012 року Прокудін став старшим прокурором другого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення. До 2015 року він працював в управлінні нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генпрокуратури.
Пізніше працював прокурором у Подільському районі, а згодом — у місцевих прокуратурах Києва. З 2015 по 2019 рік він обіймав посаду керівника Київської місцевої прокуратури №7, а з січня 2019 року по березень 2021 року — місцевої прокуратури №6. До свого призначення в Київську обласну прокуратуру Дмитро Прокудін очолював Печерську окружну прокуратуру.
За інформацією видавництва “Логос Україна”, Дмитро Прокудін має кілька регалій. Зокрема, у 2010 році він нагороджений нагрудним знаком “Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури”, а у 2014-му — подякою Генерального прокурора України та класним чином старшого радника юстиції. У 2015 році Прокудіну вручили нагрудний знак “За сумлінну службу в органах прокуратури”, у 2016-му — відзнаку Служби безпеки України “Вогнепальна зброя”.
Згідно з декларацією про майно і доходи за 2024 рік, родина прокурора володіє шістьма об’єктами нерухомості: квартирою та п’ятьма нежитловими приміщеннями. Також користуються двома дачними будинками у селі Підгірці Обухівського району (власність — Галина Черткова). З 2021 року дружина Наталія Прокудіна має дві недобудовані квартири у Києві площами 56 кв.м.
У 2019 році новопризначений прокурор придбав годинник Hublot Classic Fusion за 190 тис. гривень. Що стосується транспортних засобів — з 2024 року Прокудін має у власності Toyota Land Cruiser 200, 2008 р.в. Також має право користування на Volkswagen Passat 2014 р.в. (власність — Дар’я Прокудіна), Honda Civic 2012 р.в. (власність — Олена Борзова) та Mercedes-Benz ML 2013 р.в. (власність — Андрій Борзов).
Дружина прокурора Наталія Прокудіна володіє частками у статутному капіталі двох фірм. Зокрема, за даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “ПАНЧЕР КИЇВ” спеціалізується на діяльності спортивних клубів (код ЄДРПОУ — 42888092), а ТОВ “БАКШИШ АЙСБЕРГ” — на неспеціалізованій оптовій торгівлі харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами (код ЄДРПОУ — 33346168).
За 2024 рік у міській прокуратурі Дмитро Прокудін заробив 1,60 млн гривень та отримав 657,6 тис. гривень на цій посаді і за 2025 рік. Дружина Прокудіна отримала 2,16 млн гривень від зайняття підприємницькою діяльністю. У готівці родина зберігає 35,3 тис. євро та 12 тис. доларів.
Заступники
За інформацією прокуратури, перший заступник керівника Петро Галушко народився 1 жовтня 1991 року в смт Зарічне Рівненької області. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Свою трудову діяльність розпочав в органах прокуратури Одеської області. З 2017 року обіймав посади в органах прокуратури міста Києва, зокрема, був також заступником керівника Печерської окружної прокуратури.
Ще одним заступником Дмитра Прокудіна призначили Дмитра Сітара. За даними прокуратури, він народився 10 травня 1989 року в Києві. Освіту здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. З вересня 2013 року він працював у столичних органах прокуратури на посадах стажиста, прокурора району, прокурора місцевої та окружної прокуратури. До свого призначення був першим заступником керівника Печерської окружної прокуратури.
Заступником керівника продовжує бути Ігор Грабець. За даними прокуратури, він народився в Івано-Франківську, а освіту здобув в Одеській національній юридичній академії. У січні 2007 року почав працювати на посаді помічника Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області, згодом став його заступником. З грудня 2011 по січень 2012 року обіймав посаду заступника начальника відділу в управлінні
захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Київської області. Протягом кількох місяців працював заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, прокуратури Київщини.
У липні 2012 року Грабець перебував на посаді начальника управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді. Згодом — з квітня 2013 року — очолював відділ захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин в Генеральній прокуратурі України. З жовтня 2014 року працював у прокуратурі Київської області на посаді першого заступника прокурора. З жовтня 2020 року Ігоря Грабця призначили заступником керівника Київської обласної прокуратури.
Останнім заступником керівника Київської обласної прокуратури залишається Геннадій Демченко. Як зазначають правоохоронці, він народився 25 липня 1967 року та закінчив Національний університет ім. Тараса Шевченка. З 1995 року Демченко розпочав свою трудову діяльність в органах прокуратури: був заступником прокурора Мінського та згодом — Оболонського району Києва. У 2002 році працював начальником відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони у столичній прокуратурі. Також обіймав посаду заступника прокурора Дарницького району. З 2004 року Демченко працював в управлінні підтримання державного обвинувачення прокуратури Києва, а з 2012 року — в управлінні організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді.
З листопада 2014 року Демченко почав обіймати керівні посади в Генеральній прокуратурі України. Там був заступником начальника Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді. У 2019 році Геннадій Демченко працював в управлінні підтримання публічного обвинувачення в суді, де був спочатку начальником відділу, а згодом очолив всю структуру. З лютого 2023 року він обіймав посаду керівника Львівської обласної прокуратури. Відповідно до наказу Генпрокурора, з 29 липня 2024 року Демченко обіймає посаду заступника керівника Київської обласної прокуратури.
Хто і за що відповідатиме
Як КВ стало відомо з наказу від 1 липня 2025 року “Про розподіл обов’язків між керівництвом Київської обласної прокуратури”, першим заступником керівника став Петро Галушко. Відтепер він відповідатиме за управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР та стан роботи Спеціалізованої екологічної прокуратури. Також він опікуватиметься відділом нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки й відділом нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю. Окрім цього, перший заступник відповідатиме за роботу з протидії протиправному втручанню у господарську та інвестиційну діяльність.
Дмитро Сітар відповідатиме за управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією. Також контролюватиме відділ протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту та відділ організації підтримки потерпілих і свідків. Окрім цього, Сітар стежитиме за відділом захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству, за відділом протидії порушень прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, а також за співпрацею з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Відповідно до повноважень, Ігор Грабець відстежуватиме роботу управління представництва інтересів держави в суді та відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ. Також відповідатиме за відділ міжнародно-правового співробітництва, відділ фінансування та бухгалтерського обліку, відділ організації закупівель, матеріально-технічного забезпечення та цивільного захисту. Окрім цього, заступник куруватиме відділ документального забезпечення та інформаційних технологій.
Як з’ясувала КВ, на посаді заступника Геннадій Демченко відповідатиме за управління підтримання публічного обвинувачення в суді та відділ забезпечення діяльності у сфері запобігання й протидії корупції. Також він буде координувати відділ організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів.
Сам керівник Київської обласної прокуратури буде відповідати за загальну організацію роботи, а також за співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування. Окрім цього, він відстежуватиме діяльність правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності та організовуватиме роботу з питань внутрішньої безпеки. Також Прокудін буде контролювати відділ організаційного та правового забезпечення, кадрової роботи та державної служби та режимно-секретної частини. До обов’язків керівника також належить контроль за відділом ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи. Водночас Дмитро Прокудін відповідатиме за координацію діяльності своїх заступників та структурних підрозділів обласної прокуратури.
Як раніше розповідала КВ, попередником Дмитра Прокудіна є Максим Крим. Він очолив Київську обласну прокуратуру у 2023 році, а зараз обіймає посаду заступника Генерального прокурора Руслана Кравченка, який раніше очолював Київську обласну військову адміністрацію.
Нагадаємо, конфліктам навколо приналежності окремих земель на околицях Києва, схоже, немає кінця-краю. Наразі Київрада в судовому порядку оскаржує рішення Київоблради від грудня 2019 року, яким було затверджено межі Гостомеля. Свою позицію в столичному муніципалітеті пояснюють тим, що його “обласні колеги” незаконно включили до території вказаного селища ділянку площею 0,22 га, якою громада Києва володіє як мінімум з 1956 року та яку в 2007 році міськрада передала в оренду ТОВ “ВКФ “Ілля” – компанії, засновником якої свого часу був нині покійний голова Гостомеля Юрій Прилипко. В обласній раді заперечують звинувачення столичної влади, приводячи свої аргументи. Очевидно, що в судів по цій і схожим справам роботи буде ще багато. Причина — не затверджені Верховною Радою кордони столиці.
Читайте: Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю
Фото: колаж КВ
Дарина Полішевська