Onview

Ми не закриваємо очі на головне

Advertisement

Індія вирішила скоротити квоту на експорт цукру, щоб спровокувати ріст цін на ринку

Індія різко скоротила свою квоту на експорт цукру на 2022-2023 рік, що потенційно може погіршити перспективи світового ринку.

Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з повідомленням міністерства продовольства, південноазіатська країна попросила борошномелів продати 6 мільйонів тонн на зовнішньому ринку до 31 травня, вказуючи, що вона все ще може дозволити 3 млн тонн поставок до жовтня 2023 року. Квота на 2021-22 роки склала 11,2 мільйона тонн. 

Цей крок відбувається в той час, коли у світі вже відчувається дефіцит, а Бразилія стала свідком надмірних дощів і затримок із подрібненням цукрової тростини. Ціни на цукор-сирець у Нью-Йорку підскочили більш ніж на 6% з кінця жовтня та можуть ще вирости після заяви Індії, яка конкурує з Бразилією як провідний виробник. 

Раніше постачання з Індії не регулювалися, але минулого року країна ввела обмеження, щоб забезпечити достатнє місцеве постачання після проблем з видобутком. Уряд продовжив обмеження до жовтня наступного року. Однак обмеження не поширюються на продажі в ЄС і США за деякими квотами. 

За даними Індійської асоціації цукрових заводів, цього року виробництво в Індії прогнозується на рівні 35,5 мільйонів тонн. Серед клієнтів країни – Індонезія, Бангладеш, Малайзія та Об’єднані Арабські Емірати. Індія також є найбільшим у світі споживачем цукру.

Нагадаємо:

У жовтні Росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії, обійшовши традиційно домінуючих постачальників – Саудівську Аравію та Ірак.

Індія розгляне пропозицію західних країн запровадити обмеження ціни на закупівлю російської нафти.

Джерело: УП