Чорноморська безпека є невід’ємною частиною ефективної трансатлантичної співпраці та євроатлантичної інтеграції.
Про це заявив глава МЗС України за підсумками Одеського форуму #OdesaDebate.
“За останні кілька днів Одеса стала центром дискусій щодо чорноморської безпеки, і так має бути й надалі. Чорне море має стати простором взаємодії, цінностей та права, а не “калюжею” для зухвалих маневрів російських ВМС”, – зазначив Клімкін.
Він додав, що на форумі Україна “зібрала друзів та однодумців,… готових говорити про спільні виклики та спільно їм протидіяти, бо лише так можна будувати плани на майбутнє, мир і безпека в якому потрібні нам усім”.
Читайте також:
Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів
Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти
Нагадаємо,
- 25 листопада російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.
- Російські суди у Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян зазнали поранень.
- Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
- За даними звіту розвідувальної спільноти США, у відносинах між Україною і РФ в Азовському і Чорному морях посилюватиметься напруга, “бо кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права та спроможності дій на морі”.
- Президент України Петро Порошенко заявив, що у Росії – небезпечна кількість кораблів у Чорному морі, що може загрожувати країнам-членам НАТО – Румунії, Болгарії та Туреччини.
- Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що НАТО уважно моніторить ситуацію у Чорному морі і збільшує свою військову присутність в регіоні.
- Влітку 2019 року у Чорному морі пройдут українсько-американські військові навчання “Сі Бриз-2019”.
Українська правда