Другий президент Леонід Кучма вважає, що Україні слід розвивати сильну економіку і не сподіватися на міжнародну допомогу, бо після реалізації Росією проекту “Північний потік-2”, українська газотранспортна система може спорожніти.
Про це він сказав, відповідаючи на запитання студентів Чернігівського національного технологічного університету, передає “Інтерфакс-Україна”.
За його словами, проблеми України менше турбують Євросоюз, в тому числі і країни “нормандського формату”.
“Бачите, як вони, та ж Німеччина – вона ж добре розуміє: якщо буде побудований “Північний потік-2″, то немає нашої труби, вона порожня буде (газотранспортна система України – ред)”, – сказав Кучма.
“Тому що в 2019 році вводять ще турецький напрямок… Близько 2 млрд сьогодні отримуємо прибутку від цього, а далі буде нуль”, – висловив думку він.
Другий президент зазначив, що Україні варто сподіватися лише на власні сили і не думати, що чимось допоможуть у США чи Європі.
“Треба, щоб ми стали розвиненою країною, з сильною економікою. Коли нас будуть поважати в світі, тоді відносини будуть зовсім інші. У тому числі і з боку Російської Федерації”, – сказав Кучма.
Відповідаючи на питання щодо можливого терміну повернення Україні Криму та частини Донбасу, він сказав: “Це наша територія, і вона повинна обов’язково стати нашою знову. Якщо говорити про перспективу, то у мене немає великої надії, що це завтра буде. Ми ж бачимо, як світ до цих процесів ставиться”.
Як повідомлялося, “Газпром” готовий почати поставки газу по газопроводу “Північний потік-2” з 1 січня 2020 року.
Президент РФ Владімір Путін заявив, що “Північний потік-2” буде побудованопопри спротив деяких країн ЄС.
Газотранспортний коридор “Північний потік-2” повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.