Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції, які затверджують курс України в ЄС і НАТО.
За вказане рішення проголосувало 311 нардепів.
Законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, 3 статтей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.
Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів “громадянської злагоди на землі України” доповнити словами “та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України”.
Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: “визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.
Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою “президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.
Статтю 116 планують доповнити пунктом 11 такого змісту: “забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.
Голова профільного комітету Руслан Князевич підтвердив, що після отримання парламентом позитивного висновку Конституційного суду комітет одностайно рекомендував підтримати вказані зміни в першому читанні.
Президент Петро Порошенко, який виступив на засіданні Ради наголосив, що вказане рішення буде “серйозним і потужним меседжем партнерам України по обидва боки Атлантики”.
“Зміни до Конституції щодо руху в НАТО і ЄС – додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатовських, антиєвропейських сил. Загрозу такого реваншу не хочу перебільшувати, але так само закликаю його не ігнорувати і не недооцінювати”, – наголосив Порошенко.
За словами президента, пропоновані зміни “силою Основного закону зобов’яжуть українську владу, – будь-яку і всі її гілки, – забезпечувати вступ України до Європейського Союзу та НАТО”.
Для остаточного внесення змін до Конституції цей законопроект має бути схваленим 300 голосами на наступній сесії парламенту.
Джерело: УП