Лукашенко: Голос церкви має звучати в унісон з державою

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що для подолання розбіжностей на європейському та євразійському просторах голос церкви має звучати в унісон з державою.

Про це він заявив у понеділок на зустрічі з членами синоду Російської православної церкви і синоду Білоруської православної церкви, повідомляє прес-служба білоруського президента.

Лукашенко підкреслив, що позиція Білорусі в питаннях подолання розбіжностей на європейському та євразійському просторах залишиться незмінною.

“І тут, на моє глибоке переконання, голос церкви – один з найбільш потужних і впливових – має звучати в унісон з державою”, – заявив він.

“Повинен вас запевнити, як би не складалася ситуація, ми будемо робити все, щоб у мирній і спокійній Білорусі не було ніколи антагоністичних зіткнень не тільки релігій, але, боронь Боже, між нами, православними”, – сказав білоруський лідер.

“Будемо робити все для того, щоб ми зміцнювалися, – і наша держава, і наш народ, – в цій православній вірі. Тому я сказав: розкол – це не про нас. І ми зробимо все для того, щоб зберегти нашу єдність”, – підкреслив Лукашенко.

Він висловив упевненість, що труднощі й негаразди, які виникають на шляху, вдасться подолати.

“Ми знаємо головне – наша сила в єдності. Сьогодні багатьом хотілося б нас розділити по частинах. Ми знаємо, що відбувається з розділеними народами”, – заявив Лукашенко.

Він також вважає, що візитною карткою Білорусі як майданчика для переговорів по ситуації в Україні стали Мінський процес і мінські домовленості.

“Ми найближчі сусіди, братські, слов’янські народи. І далі ми будемо робити все можливе для того, щоб на українську землю швидше повернулися мир і злагода. Розкол – це не про нас, це не для нас. І ми зробимо все, я впевнений в цьому. Час – найкращий лікар і суддя, ми обов’язково будемо разом”, – заявив президент Білорусі.

Засідання синоду Російської православної церкви в понеділок пройде в Мінську під головуванням патріарха Московського Кирила, його головна тема – оцінка дій Константинопольського патріархату в Україні та “вироблення заходів РПЦ у відповідь”.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь її Синоду на дії Константинополя щодо України.

13 жовтня президент РФ Володимир Путін обговорив з постійними членами Ради безпеки Росії ситуацію навколо процесу надання автокефалії українській церкві.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що в разі гонінь проти Української православної церкви Московського патріархату Росія буде захищати інтереси православних, “як захищає інтереси російськомовних”.

Джерело: УП

Author: Onview

Залишити відповідь