Кандидат у президенти Юрій Бойко і його соратник по політсилі, кум президента Росії, Віктор Медведчук заявили, що будуть продовжувати вести переговори з керівництвом РФ.
Про це українські політики сказали після зустрічі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.
“Тому я вважаю, що дуже важливий був початковий етап переговорів, зрозуміло, що вони будуть продовжені, але є розуміння у керівництва уряду Російської Федерації, що ситуацію треба покращувати і треба відновлювати економічні відносини з Росією”, – сказав Бойко.
Кандидат в президенти сказав, що піде шляхом, який дозволить “прибрати взаємні обмеження, санкції, і забезпечити нормальний товарообіг”.
Медведчук, який очолює політраду “Опозиційної платформи – За життя”, стверджує, що “в результаті домовленостей і укладення нового контракту з 1 січня 2020 року” ціна на російський газ для України може знизитися як мінімум на 25%.
Кум президента Росії уточнив, що в п’ятницю у Москві обговорювали три питання: прямі поставки газу в Україну, питання газотранспортної системи, і “відновлення прагматичних економічних відносин між Росією і Україною”.
“Ми виходимо з того, що почався новий етап… І ми зробимо все залежне від нас, від нашої політичної сили, щоб цей етап з відновлення політичних прагматичних відносин не просто почався, але і продовжувався”, – сказав Медведчук.
Він також додав, що їхня політсила “бореться з існуючою владою”, яка “повинна покинути свої посадові кабінети”.
На думку Медведчука, до влади мають прийти нові люди, в тому числі, Бойко, щоб “змінити ситуацію” і продовжити переговори з Росією.
Читайте також: Газ подорожчає, транш буде. Як уряд прийшов до ціни 8 550
Нагадаємо:
- 22 березня прем’єр Росії Дмитро Медведєв провів у Москві зустріч з кандидатом в президенти України Юрієм Бойком і кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком.
- Кабмін 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.
- Гройсман заявив, що більше року тривали перемовини МВФ з метою зняти питання підвищення цін на газ для населення з порядку денного. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості.
За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент, що доходи українців поки що не дозволяють платити ринкову ціну на газ.
Джерело: УП