Меркель приїхала до Путіна поговорити про “Норманді” та Близький Схід

Німеччина продовжить роботу, щоб на наступному саміті “Нормандської четвірки” домогтися подальшого прогресу відповідно до мінських домовленостей.

Джерело: канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції після переговорів в президентом РФ Володимиром Путіним, повідомляє Інтерфакс-Україна, прес-служба Кремля

Деталі: зустріч лідерів “Нормандського формату”, що відбулася у грудні,  Меркель назвала “частково успішною”.

Пряма мова Меркель“Зараз робляться зусилля по встановленню режиму припинення вогню. Це все правильно. Зараз ми продовжимо роботу, щоб на наступному саміті домогтися подальшого прогресу відповідно до мінських домовленостей”.

“У нас є ця основа, але у нас є і певні складності, які триватимуть. Однак у нас є на це твердий намір”, – заявила Меркель.

Деталі: Також Меркель привітала російсько-українські домовленості щодо транзиту газу.

Пряма мова: “Відрадно, що було досягнуто дуже хорошої домовленості на наступні п’ять років в області транзиту газу через Україну”.

У свою чергу Путін закликав керівництво України “почати реалізацію заходів щодо врегулювання ситуації на сході країни відповідно до Мінських угод, незважаючи на жодні внутрішньополітичні труднощі”.

За повідомленням Кремля, переговори Меркель і Путіна почалися з бесіди у вузькому складі і продовжилися за участю делегацій двох країн.

Дослівно: “Путін і Меркель обговорили двостороннє співробітництво та актуальні теми міжнародного порядку денного: ситуацію у Сирії, Лівії, ескалацію напруженості на Близькому Сході і проблематику врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту в контексті реалізації мінського “Комплексу заходів” від 2015 року та домовленостей, досягнутих на саміті у “нормандському форматі” 9 грудня 2019 року у Парижі” .

Читайте також: 

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

5 нормандських зустрічей до Зеленського. Як Україна домовлялась про мир

Передісторія:

  • 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів країн “нормандської четвірки”, де президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. 

Джерело: УП

Author: Onview