Ексміністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов зазначив, що до березня 2021 року не може посісти посаду голови Нацбанку.
Джерело: Милованов у ефірі “Свобода слова” Савіка Шустера
Пряма мова Милованова: “(чи претендує він на пост глави НБУ – ред.) Це неможливо. Є закон про НБУ і Кабмін, який вимагає, щоб така людина, як я, після закінчення строку повноважень міністра почекала один рік. Тобто, розмова про мене може бути тільки з березня наступного року”.
Довідково: Після подання заяви на звільнення Якова Смолія, на його місце розглядали три можливі кандидатури на посаду голови НБУ. Ними були:
- колишній голова правління Райффайзен банку Аваль Володимир Лавренчук,
- чинний керівник Укргазбанку Кирило Шевченко
- міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в уряді Гончарука Тимофій Милованов.
Що передувало: 1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав та подав на ім’я президента заяву про відставку через “систематичний політичний тиск”.
Читайте також: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить
Передісторія:
- 2 липня президент Володимир Зеленськийзареєстрував проєкт постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку.
- Смолій став головою НБУ 15 березня 2018 року, коли Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревоїз посади голови Нацбанку і призначила його на цю посаду.
- Співрозмовники ЕП у Верховній Раді повідомили, що наразі розглядаються три можливі кандидатури на посаду голови НБУ.
- Президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового голови НБУ.
- 3 липня Рада звільнила Смолія.
Українська правда