
Міністерство юстиції США звинувачує Google у спробі використати продукти штучного інтелекту, зокрема Gemini, для ще глибшого закріплення своєї монополії на ринку онлайн-пошуку. Про це пише Reuters.
Регулятори вимагають Google продати Chrome сторонній компанії та розірвати ексклюзивні угоди з виробниками смартфонів та інших браузерів. Наприклад, компанія уклала угоду із Samsung, яка передбачає встановлення додатка Gemini на смартфони південнокорейської компанії.
Прокурор Девід Далквіст вважає, що монополія Google у сфері пошуку сприяє розвитку її ШІ. За його словами, контрольований компанією пошуковий трафік допомагає тренувати та покращувати її ШІ-моделі, які потім повертають користувачів назад до пошуковика — утворюючи замкнене коло.
Google назвала вимоги уряду “списком бажань конкурентів” і заявила, що запропоновані обмеження можуть зашкодити інноваціям у галузі штучного інтелекту..
“Наші інструменти штучного інтелекту виходять за межі цієї справи. Але якщо обмежити їх доступ до даних і користувачів, це стримуватиме розвиток критичних технологій”, — пише керівниця юридичного підрозділу Google Лі-Енн Малхолланд.
Суд уже встановив, що домовленості Google з виробниками пристроїв, зокрема Apple, допомагають підтримувати її монополію. Тепер влада прагне зробити більше — скасувати ці контракти, відкрити ринок пошуку для конкурентів і, у разі потреби, змусити Google продати Android.
Водночас Google стверджує, що припинення виплат партнерам — таким як Mozilla чи виробники смартфонів — може спричинити зростання цін і поставити під загрозу фінансову стабільність компаній, які залежать від цих надходжень.
Це одна з найгучніших антимонопольних справ десятиліття, яка об’єднала чиновників із двох адміністрацій — Трампа та Байдена. У центрі — не лише минулі дії Google, а й потенційне використання штучного інтелекту в майбутньому.
Джерело: УП