У деяких регіонах України фіксують осередки перелітної (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium). У соцмережах поширюють відео, на якому групи із сотнями комах літають над українськими містами.
Фахівці Національного природного парку “Тузлівські лимани” пояснили, що на роликах – перелітна сарана, яка тисячі років мешкає на території України.
Реклама:
Комах у невеликій кількості можна побачити кожен рік, однак періодично відбуваються спалахи чисельності виду.
“Тепла зима, волога весна, жарке і сухе літо призводять до збільшення чисельності цих комах в десятки й сотні разів (деякі вчені пов’язують такі явища також і з сонячною активністю).
Тобто такі локальні спалахи чисельності сарани відбуваються регулярно. Явище хоч і не приємне, але нічого незвичного в ньому немає”, – кажуть науковці.
РЕКЛАМА:
За їхніми словами, при невеликій популяції комахи ведуть поодинокий спосіб життя. За таких умов дорослі особини мають короткі крила (одиночна форма) і не літають на великі відстані, тому їх зрідка помічають люди.
При зростанні чисельності виду сарана починає скупчуватися і збиратися у зграї. Крім того, у неї виростають довші крила, які називають стадною формою.
Саме тоді більшість людей звертають увагу на комах, які здатні долати суттєві відстані і об’їдати рослинність на своєму шляху.
Крім того, сарану активно вирощують на спеціалізованих фермах. Комах часто використовують для виготовлення корму та харчових добавок для тварин, наприклад, акваріумних риб та птахів.
Читайте також :
Наслідки глобального потепління: найстарішу бібліотеку Угорщини атакували жуки
Реклама
Працівники “Тузлівських лиманів” кажуть, що найкращий спосіб боротьби зі шкідниками – превентивний. Йдеться про моніторинг чисельності сарани на стадії личинок. Якщо виявиться, що їхня чисельність велика, з комахами борються за допомогою спеціальних препаратів, зокрема використовують паразитичні гриби, що вражають комах.
“Не бажано використовувати токсичні хімічні препарати, адже від них страждають не тільки шкідники, але й корисні комахи і птахи, які цією сараною активно харчуються, знижуючи її чисельність.
Адже прямокрилі комахи, як-от сарана, є важливою ланкою в ланцюгу живлення. Тим самим ми можемо знищити природні механізми регуляції чисельності шкідника”, – наголошують експерти.
Вчені кажуть, що серед домашньої птиці найбільші поціновувачі сарани – качки. Цих птахів можна використовувати як біологічний метод активного знищення шкідників.
Раніше фахівці Держпродспоживслужби розповідали, в який областях України зареєстрували осередки сарани та як запобігти її поширенню.
Читайте також :
Відео
У Сеулі борються з навалою комах немісцевого виду: рої чорних жуків заполонили вулиці