Поступова девальвація гривні на 10% разом з іншими підтримувальними заходами створить стимули для економіки, вважає голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Якщо говорити про курс гривні, то на думку багатьох експертів, вона переоцінена в межах 10%. Це питання, яке має вирішувати Національний банк… Але нічого страшного в поступовому, повільному просіданні гривні в рамках 10% я особисто не бачу”, – сказав Гетманцев під час онлайн-конференції аналітичного центру CASE Україна в понеділок.
При цьому він зазначив, що не бачить жодних підстав для неконтрольованої емісії або різкої девальвації.
“У нас немає підстав говорити про неконтрольовану емісію або різке падіння курсу гривні. Цього немає в намірах голови НБУ і цього немає в намірах у жодного з нас”, – наголосив він.
Читайте також: “Низька інфляція – це катастрофа”. Чому міністр економіки хоче, щоб ціни зростали швидше
Нагадаємо:
Президент України Володимир Зеленський вважає, що через курс гривні українські підприємства “недоотримали мільйони і закрилися”, за його словами, всі підприємці “прекрасно розуміють” ситуацію навколо глави НБУ.
Міністр економіки Ігор Петрашко заявив, що у короткостроковій перспективі оптимальний рівень інфляції має бути не нижче 8-9%.
Заяви про зростання інфляції або ослаблення гривні є контрпродуктивними, оскільки можуть спричинити скорочення інвестицій, споживання та зайнятості. Про це йдеться у дослідженні, яке провели професор Каліфорнійського університету в Берклі, член Редколегії VoxUkraine Юрій Городніченко, та професорка KSE Соломія Шпак.
Економічна правда