У Національному анитикорупційному бюро кажуть, що у розслідуванні Bihus.info були допущені маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в “Укроборонпромі”.
Про це заявив директор бюро Артем Ситник у відео, оприлюдненому відомством.
Він заявив, що НАБУ ніколи “не видавало, не видає і не буде видавати” довідок про те, чи є підприємство фіктивним.
“Це не входить у компетенцію Антикорупційного бюро”, – сказав він.
Ситник розповів, що НАБУ перевіряло причетність ряду фірм до постачання на Харківський бронетанковий завод прицілів, які раніше були у власності Міністерства оборони. Перевіряли, в тому числі, і фірму Гладковського “Оптимумспецдеталь”.
В ході цього розслідування, за його словами, до НАБУ від Укроборонпрому всього надійшло 4 запити.
“Відповідно було надано 4 відповіді. І в трьох відповідях із чотирьох це підприємство (“Оптимумспецдеталь” – ред.) фігурувало, як таке що відпрацьовується на причетність до певних дій в рамках цього провадження. Водночас, в другому листі, на якому так акцентували увагу журналісти, цього підприємства немає”, – сказав він.
За словами Ситника, другий лист стосувався іншої інформації – тієї, яка вже встановлена у кримінальному провадженні.
Слідство дійшло висновку, що фірма Гладковського не постачала Харківському бронетанковому заводу саме ті приціли, які перевіряли правоохоронці.
“Через це у відповіді на цей запит були зазначені лише ті підприємства, які поставляли нібито приціли, що мають номера такі ж, які рахувалися за Міноборони. Тому тут є певна маніпуляція, що нібито хтось виключив підприємство із списку фіктивних підприємств. Ми такого списку не ведемо”, – додав директор НАБУ.
Ситник заявив, що НАБУ готове забезпечити повний доступ до тих матеріалів, які будуть потрібні ДБР для розслідування, і провести внутрішнє службове розслідування.
“Матеріалів, де була б переписка нібито пана Гладковського, нібито пана Жукова, цієї переписки в НАБУ не було. Наразі, для того щоб провести службове розслідування, щоб провести досудове розслідування у цих справах (махінації із закупівлями в “Укроборонпромі” – ред.) потрібно отримати носії, де є ця переписка і ті матеріали, які є в Генеральній прокуратурі. Ми не знаємо, що конкретно там знаходиться. Але нами ініційоване питання витребування цих проваджень”, – сказав він.
Також Ситник сказав, що Євген Шевченко ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним в рамках закону.
Нагадаємо:
- 25 лютого видання “Bihus.info” оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
- За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво “Укроборонпрому” знало про оборудки і давало на них згоду.
- 11 березня журналісти оприлюднили чергову серію розслідування, в якій ідеться, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки України, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово відкривали кримінальні провадження – але вони гальмувалися і навіть закривалися за хабарі.
- В “Укроборонпромі” заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування про корупційні схеми за участі оточення президента України і звинуватили журналістів у маніпуляції. Разом з тим концерн відсторонивдиректорів двох своїх підприємств у зв’язку з розслідуванням про розкрадання.
- У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ.
- 27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з Російської Федерації.
- Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, “штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів” і її намагаються використовувати у виборчій кампанії”.
- 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.
Українська правда