Анналена Бербок. Фотo: Getty Images
Міністерка закордонних справ Німеччини та співлідерка партії “Зелених” Анналена Бербок розкритикувала свій уряд за вагання у питанні підтримки України. Вона також засудила попередні уряди за політику, яка, за її словами, сприяла залежності від Росії.
Джерело: Politico
Деталі: Бербок заявила, що нерішучість нинішнього уряду щодо військової допомоги Україні підриває довіру європейських союзників. Міністр наголосила, що уряд повинен діяти швидше, зокрема в ухваленні пакету допомоги в розмірі 3 млрд євро, який вона активно підтримувала.
“Німеччина більше не розглядається як рушійна сила мирної політики в Європі, і це викликає розчарування”, – підкреслила Бербок, додавши, що популістські настрої напередодні виборів заважають ухвалювати стратегічні рішення.
Бербок також розкритикувала попередні уряди, зокрема Християнсько-демократичний союз (ХДС) під керівництвом Ангели Меркель, за будівництво газопроводу “Північний потік-2”, який, за її словами, сприяв залежності Німеччини від російських енергоносіїв. Вона також згадала підозри у причетності Росії до пошкоджень підводних кабелів у Балтійському морі.
“Так само, як “Північний потік-2″ ніколи не був лише економічним проєктом, попри те, що ХДС і СДПН довго хотіли в це вірити, так само невипадково підводні кабелі у Балтійському морі продовжують пошкоджуватися”, – заявила Бербок.
Міністерка закликала збільшити витрати на оборону до понад 2% ВВП, зауваживши, що в кризові роки ця цифра може досягти навіть 3%.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче, щоб члени НАТО витрачали на оборону 5 відсотків ВВП – більш ніж удвічі більше, ніж нинішній цільовий показник витрат Альянсу. У минулому він називав Німеччину “боржником” щодо витрат на оборону і погрожував позбавити американського захисту країни НАТО, які платять недостатньо.
Передісторія:
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським в Києві 14 січня повідомив, що Німецький уряд підготував все необхідне, щоб надати Україні додаткову військову допомогу на 3 млрд євро, але обговорення ще тривають.
- Раніше видання Spiegel повідомило, нібито всередині уряду Німеччини виникла суперечка щодо додаткового пакета зброї для України на суму близько 3 млрд євро.
- Згодом Пісторіус спростував повідомлення про те, що Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на суму 3 млрд євро.
Джерело: УП