Податковий комітет ВРУ на засіданні 28 вересня, розглядаючи законопроєкт про Бюро економічної безпеки до 2 читання, не зміг підтримати одну з головних вимог бізнесу – знизити вплив правоохоронних органів на бізнес.
Про це у Facebook повідомив нардеп від “Голосу”, перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.
“Тільки що наш Комітет проголосував за те, щоб де-факто залишити економіку як підрозділ СБУ. Тобто не тільки Бюро економічної безпеки буде мати право лізти до бізнесу, але і СБУ. Саме те, на яке скаржиться бізнес.
Не вистачило одного голосу на Комітеті, щоб схвалити нормальну редакцію. Все. Ще одна реформа мінус. Закон в такий редакції буде звичайною профанацією”, – написав Железняк.
У сфері економічних порушень бізнесу правоохоронну функцію зараз виконують СБУ, податкова міліція і Нацполіція. Нардепи декларували, що завдання законопроєкту про Бюро економічної безпеки – прибрати правоохоронців від впливу на бізнес.
Водночас голова правління ЦПК Віталій Шабунін, коментуючи рішення податкового комітету, зазначив, що позбавлення СБУ невластивих функцій у сфері економіки та антикорупції було передвиборчою обіцянкою Володимира Зеленського.
Читайте також: Хто замінить податкову міліцію і кому це потрібно
Нагадаємо:
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 3087-д “Про Бюро економічної безпеки” – правоохоронний орган, який займатиметься кримінальними порушенням у сфері економіки та ліквідує податкову міліцію.
Також законопроєкт пропонує забрати в СБУ повноваження щодо розслідування економічної злочинності.
Законопроєкт передбачає перехідний період, щоб уникнути колапсу в системі: кримінальні провадження буде передано Генеральній прокуратурі, а потім до нового органу, який розпочне свою діяльність, коли в його штаті буде 30% працівників.
Джерело: УП