У місцевих бюджетах на 2019 рік у декількох регіонах України різко збільшилися суми на адресну допомогу населенню, яка використовується як підкуп виборців.
Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.
“На початку лютого 2019 року Дніпровська міська рада виділила додаткові 140 млн гривень на надання адресної матеріальної допомоги жителям міста, які перебувають у складних життєвих обставинах. У місцевому бюджеті ці кошти були зняті з ремонту школи, лікарні та стадіону”, – йдеться у матеріалі.
У порівнянні з минулими роками, сума на матеріальну допомогу зросла майже вдесятеро.
При цьому порядок її видачі максимально спростили – для отримання допомоги стало достатньо лише написати заяву і подати копії паспорту і ідентифікаційного коду. Після того, як за грошима почали збиратись величезні черги охочих, місцева рада все ж повернула старий порядок і почала просили підтверджувальні документи.
“Але, за даними активістів, бюджетникам все ще продовжують давати її за спрощеною процедурою. Для цього їх просять заповнювати заяви “заднім числом”, – кажуть розслідувачі.
Аналогічні черги на початку року були зафіксовані і на Одещині, де також роздавали по 1000 гривень за спрощеною процедурою.
Одеська обласна рада накинула на матеріальну допомогу населенню додаткові 90 млн гривень. У порівнянні з минулими роками, сума знову збільшилася вдесятеро. Роздавати ці кошти планують пенсіонерам із пенсією до 2,5 тисяч гривень.
Крім того, бюджет на допомогу збільшили у 2,5 рази у Херсоні, вп’ятеро – у Києві. Близько 9 мільйонів заклали цього року у містечку Василькові на Київщині.
“Для порівняння, 9 млн у маленькому містечку – це на 30% більше, ніж закладено в обласному центрі Полтаві. Цих коштів достатньо, щоб роздати по 1000 гривень кожному четвертому васильківцю”, – наголошують журналісти.
У Василькові поліція розслідує справу за фактом підкупу виборців через допомогу.
Журналісти поспілкувались із мешканцями міста, які отримували кошти. Деякі з них розповіли, що про таку можливість дізналися під час передвиборчих соцопитувань.
Крім того, у списках на допомогу присутні матеріально доволі забезпечені люди.
“На початку березня, коли гроші почали приходити, ми знову поспілкувалися з людьми по телефону від імені представників міськвиконкому. На питання, за кого вони будуть голосувати на виборах, більшість відповідали фразою “Як і домовлялися”, що може свідчити про підкуп. А один мешканець Василькова озвучив також ім’я конкретного кандидата – за Петра Порошенка”, – йдеться у розслідуванні.
З коментарем стосовно підкупу виборців за бюджетні кошти журналісти зверталися до Адміністрації президента, там свою причетність заперечили.
Читайте також: Ціна любові. Скільки коштує кандидат у президенти
МАГи і рольові ігри. Як працюють виборча “піраміда” Тимошенко і “сітка” Порошенка
Нагадаємо:
- Глава МВС Арсен Аваков заявив, що заступник начальника виборчого штабу Петра Порошенка Сергій Березенко фігурує у кримінальних провадженнях щодо порушень виборчого законодавства, де його називають організатором схем.
- Також Аваков говорив, що Березенко є фігурантом кримінальних проваджень за заявами мінімум двох кандидатів у президенти.
- Журналісти виявили, що громадські організації, які під виглядом соціальних опитувань провели збір особистих даних виборців для підкупу, пов’язані із Березенком.
- 23 лютого Березенко заявив, що чекає вибачень від Авакова за “поширеннянедостовірної інформації яка принижує честь, гідність та політичну репутацію”.
Джерело: УП