Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що дії білоруського режиму, який підтримує також Росія, становлять загрозу для всієї Європи. Він заявив також, що вважає це лише початком і “диктатори не зупиняться”.
Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє RMF24.
Моравецький виступив із промовою, повністю присвяченою останньому загостренню.
Він наголосив, що “те, що здалеку виглядає як звичайна міграційна криза – це насправді гібридна війна, яку Александр Лукашенко оголосив усьому Європейському Союзу, за підтримки Владіміра Путіна”.
“Це політичний конфлікт, створений з конкретною метою – дестабілізувати Європу”, – заявив Моравецький.
Він зауважив, що вже є вдосталь доказів, що ціллю для мігрантів, які за допомогою білоруського режиму потрапляють на європейський кордон, є країни Західної Європи. “Зараз першою ціллю є Польща, але наступними будуть Німеччина, Бельгія, Франція, Іспанія”, – наголосив Моравецький.
Прем’єр Польщі також нагадав про зростаючі ціни на енергоресурси, зокрема й через скорочення поставок газу, наслідки чого відчула на собі вже вся Європа.
“Це тільки початок – диктатори не зупиняться”, – наголосив Моравецький.
Він сказав, що Польща зробить усе для захисту кордонів ЄС, як і раніше в своїй історії захищала кордони Європи.
“Закликаю усіх людей у вільному світі: Польщі, Литві та Латвії потрібна ваша солідарність… Нам потрібно розбудовувати альянси, з якими ми зможемо діяти разом у час кризи, підтримувати одне одного і не бути роз’єднаними”, – заявив Моравецький.
Нагадаємо, поліція Польщі заявила, що мігранти залишили основний табір у лісі біля контрольно-пропускного пункту “Кузьниця-Брузгі” на території Білорусі. У Білорусі повідомили, що більшість мігрантів з таборів на кордоні з Польщею перемістили у прикордонний транспортно-логістичний центр.
Вранці 21 листопада польські прикордонники повідомили про близько 200 спроб нелегального перетину кордону за останню добу, одна з груп налічувала близько 100 осіб.
Після переговорів Ангели Меркель і Александра Лукашенка стало відомо, що Єврокомісія буде вести технічні перемовини у тому числі з білоруською владою для повернення у рідні країни мігрантів, які намагаються через територію Білорусі потрапити у ЄС.
Читайте також: Вбивчий гуманізм Європи: як опір “білоруським” мігрантам розриває ЄС зсередини.
Джерело: УП