Після Другої світової війни вдалося досягти польсько-німецького примирення, а з українцями полякам ще досі потрібно шукати шляхи взаємопорозуміння.
Про це заявив посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє “Польське радіо”.
“Якщо після трагедії Другої світової війни вдалося досягти польсько-німецького поєднання, то і нам теж повинно вдатися”, – сказав він, виступаючи з промовою в селі Кисилин Волинської області.
11 липня 1943 року загони УПА за підтримки деяких місцевих українських селян вбили поляків, що зібралися в кисилинському костелі.
“Кожен, хто сюди приходить, мріє про те, щоб це ніколи не повторилося. Ми повинні докладати зусиль, щоб наші народи жили у дружбі та взаєморозумінні. Адже ми сусіди і приречені одні на одних. Тому ми повинні знайти оце взаєморозуміння”, – заявив єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський, який провів богослужіння у стінах зруйнованого костелу.
11 липня у Польщі відзначають Національний день пам’яті жертв “геноциду, вчиненого українськими націоналістами”. Вперше на державному рівні роковини Волинської трагедії у Польщі відзначили торік.
8 липня президент Польщі Анджей Дуда приїхав до Луцька, щоб взяти участь у заходах, приурочених до 75 роковин Волинської трагедії.
Президент України Петро Порошенко у цей же день відвідає південний схід Польщі, де у неіснуючому сьогодні українському селі Сагринь урочисто відкриє Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських “селянських батальйонів” та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. У березні 1944 року тоді від рук поляків загинуло 660 українців.
Джерело: УП