Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков разом із дружиною за минулий рік отримали втричі більший дохід, ніж у 2018 році.
Джерело: декларація Разумкова за 2019 рік
Деталі: Голова Ради та його дружина загалом отримали в 2019 році 5,9 мільйона гривень. Більша частина – це їхня зарплатня (в тому числі, отримана Разумковим до депутатства), а також гроші від надання майна в оренду своїй же фірмі, продажу рухомого майна і цінних паперів.
При цьому доходи спікера в приватному секторі минулоріч навіть перевищили отримані в 2018 році, коли він ще працював лише в бізнесі. Дохід його дружини від підприємництва також виріс – у 5 разів.
Крім того, спікер минулого року отримав 27,8 тисяч гривень від продажу електроенергії за “зеленим” тарифом та 10,3 тисячі гривень соцдопомоги від держави. Незначні прибутки у подружжя були як проценти та “додаткове благо” в банках. Також народний обранець вказав серед доходів 22,3 тисячі, які партія “Слуга народу” заплатила за його навчання.
При цьому гривневі накопичення подружжя зменшились на 122,8 тисяч гривень, а доларові дещо зросли, на 19,9 тисяч.
Крім того, 26,7 мільйона гривень український парламентарій позичив людині на ім’я Олег Галушко. Схожа сума “позики третій особі”, 26,5 мільйона, була вказана і в попередній декларації Разумкова, але без зазначення, хто саме отримав від нього гроші.
Згідно з даними реєстру речових прав, у червні 2019 року між Разумковим і Галушком був укладений договір іпотечної позики. Заставу за цю позику внесла фірма “Глобалукройл”, яка на той момент офіційно належала Галушку. Компанія передала спікеру ВР в іпотеку дві станції АЗС у Вінницькій області та земельну ділянку. На момент укладання договору все це майно було у власності “Глобалукройлу” менше місяця.
Строком виконання боргу було вказане 31 грудня, однак Разумков поки не декларував його повернення, а інформація про іпотеку значиться в реєстрі актуальною.
Чоловік, який взяв гроші у Разумкова, найімовірніше, є бізнесменом з Вінниччини і сином депутата Вінницької облради Леоніда Галушка.
У реєстрі судових рішень повний тезка Олега Галушки неодноразово фігурував як позичальник, який не повертав борги вчасно, і його кредитори були змушені звертатись до судів.
Фігурувала у судовій тяганині і компанія “Глобалукройл”, яка забезпечила позику Разумкова заставою.
У 2017 році інша фірма Галушка взяла кредит у банку і в якості застави також внесла дві інші АЗС та земельні ділянки на Вінниччині. Але два роки потому, попри те, що борг банку не повернули, інформацію про іпотеку раптом прибрали з державного реєстру, а майно перереєстрували на вже згадане “Глобалукройл”.
Банк пішов до суду за це і виграв справу, поновивши іпотеку та визнавши протиправним перееєстрацію майна.
Серед інших змін у декларації спікера парламенту – звідти зникла Mazda 6 2014 року. Водночас, Разумков вказав, що подарував комусь транспортний засіб.
При цьому дружина спікера, Юлія Чайка, отримала від нього подарунок вартістю у 80,5 тисяч гривень. Який саме – невідомо, але не грошима.
Сама вона продала рухомого майна на 744,8 тисяч гривень. Що було предметом продажу – не вказано. Однак жодного іншого дорогоцінного рухомого майна крім авто подружжя раніше не декларувало.
Покупців майна було двоє, зокрема, Юлія Овдій – вона стала однією з власниць бізнесу Разумкова після його походу Раду та значиться помічником нардепа на громадських засадах.
В автопарку подружжя станом на кінце 2019 року залишились дві Toyota, Land Cruiser 200 і Camry, BMW Х5 і Tesla Model S.
Нової нерухомості родина не придбала. У її власності були 6 квартир, 4 земельні ділянки та дача. Географічно це Київ, Миколаїв, а також Київська і Черкаська область.
Але нещодавно Разумков вказав, що продав частину своєю нерухомості на 1, 76 млн гривень.
Джерело: УП