У санкційного списку Ради національної безпеки та оборони щодо російських компаній та бізнесменів існують суттєві відмінності від аналогічного списку Міністерства фінансів США.
Про це повідомила народний депутат Світлана Заліщук у своєму блозі на УП.
“У квітні міністерство фінансів США ввело нові санкції проти низки російських компаній та олігархів. У той же день президент Петро Порошенко написав на своїй сторінці Facebook: “Очікую від Ради національної безпеки і оборони вже найближчим часом на комплексні пропозиції щодо синхронізації українського та американського санкційних режимів”, – повідомила Заліщук.
“Трошки пізніше – у липні – Європейський союз ввів санкції проти шести російських компаній, що будували Кримський міст. Президент їх теж привітав і звернувся цього разу до МЗС з дорученням “посилити роботу щодо подальшого ужорсточення санкцій проти російського агресора та будь-яких фізичних чи юридичних осіб, які пов’язані зі спробою анексії та тимчасової окупації українського Криму”, – додала вона.
Як повідомляється, журналістка Валентина Самар та журналісти з Центру журналістських розслідувань звернули увагу, що з українських списків випало 40 імен та компаній, причетних до окупації Криму і війни на Донбасі, які є в американських списках.
“Дізнавшись про таку вибірковість, ми звернулися до президента за роз’ясненнями, як така ситуація могла виникнути. Голова його адміністрації у відповіді до нас “увімкнув переадресацію” на РНБО”, – написала Заліщук.
За її словами, в РНБО “не змогли самостійно знайти відповіді, де загубилися 26 імен (ми надсилали звернення у липні, пізніше додалося ще 14), і переадресувала КМУ та СБУ, щоб вони “грунтовно дослідили”.
“Стаття 5 Закону України “Про санкції” чітко говорить, що пропозиції по санкціям, як і кінцеве рішення – зона відповідальності РНБО”, – зазначила Заліщук.
“У КМУ вирішили дещо перехопити ініціативу і внести пропозицію щодо включення до списку санкцій компаній, пов’язаних з будівництвом Керченського мосту (всього 19 юридичних осіб), однак очевидним є те, що і цього недостатньо, адже загальний список виявлених журналістами й нами осіб, яких “забула” РНБО, перевищив 40″, – зазначила вона.
Як повідомляла Економічна правда, у минулій редакції санкційного списку був також відсутній російський олігарх Аркадій Ротенберг та його компанія “Мінудобрєнія”.
Як стало відомо з відповіді РНБО на звернення народного депутата Сергія Лещенка, Ротенберг був відсутній у списку осіб, щодо яких запроваджені санкції, через відсутність пропозицій з боку СБУ.
Згодом Ротенберг та його компанії все ж увійшли до санкційного списку.
Джерело: УП