Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) помітили, що російські окупанти розпочали масштабний наступ у Луганській області, але українські війська не дають їм досягти значних успіхів.
Джерело: ISW
Деталі: За даними інституту, російські війська повернули собі ініціативу в Україні і розпочали велику наступальну операцію в Луганській області.
Темпи російських операцій вздовж лінії Сватове-Кремінна на заході Луганської області помітно зросли за останній тиждень, і російські джерела повідомляють, що російські війська атакують українські оборонні лінії і роблять незначні просування вздовж межі Харківської та Луганської областей, особливо на північний захід від Сватового біля Куп’янська і на захід від Кремінної.
Аналітики відзначають, що геолокаційні кадри бойових дій підтвердили російські успіхи в районі Дворічного на північний захід від Сватового.
На думку експертів, залучення значних частин щонайменше трьох великих російських дивізій до наступальних операцій у цьому секторі вказує на те, що російський наступ розпочався, навіть якщо українські сили поки що не дають російським військам досягти значних успіхів.
Наступ окупантів, припускають в інституті, ще не набрав повного темпу; російське командування ще не ввело в дію частини 2-ї мотострілецької дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ), яка була розгорнута в Луганській області в січні після розгортання в Білорусі.
Хоча російські сили в Луганській області зараз володіють ініціативою (в тому сенсі, що російські сили встановлюють умови бою, закінчуючи період української ініціативи з серпня 2022 року), боєздатність цих сил може призвести до їхньої кінцевої кульмінації на лінії Сватове-Кремінна без досягнення цілей захоплення всієї Луганської та Донецької областей.
“Ця кульмінація, ймовірно, створить вікно можливостей для українських сил, яке вони зможуть використати для власного контрнаступу”, – ідеться у звіті.
За повідомленнями, командування так званої “Народної міліції” самопроголошеної “Донецької Народної Республіки” взяло під контроль російський артилерійський батальйон, ймовірно, в рамках зусиль з посилення деградованих сил “ДНР” напередодні неминучого російського наступу.
ISW раніше не спостерігав російських військовослужбовців у підпорядкуванні формувань “ДНР”, і це твердження, якщо воно відповідає дійсності, свідчить про те, що російські війська, ймовірно, зміцнюють деградовані формування “ДНР” за допомогою мобілізованого особового складу, мобілізованого в самій Росії, оскільки “ДНР” не в змозі компенсувати свої власні втрати.
Експерти зазначають: Міністерство оборони Росії, ймовірно, намагатиметься виправити низьку ефективність сил “ДНР/ЛНР” шляхом швидкої інтеграції російського особового складу.
У звіті йдеться і про те, що російські чиновники продовжують пропонувати заходи з підготовки російської військової промисловості до затяжної війни в Україні, а також, ймовірно, створюють додаткові умови для ухилення від санкцій.
Російські чиновники також, ймовірно, запропонували ці заходи в координації з нещодавнім указом про виключення російських чиновників з-під дії вимог щодо подання декларацій про доходи та пропозиціями щодо скасування процедур федеральних закупівель.
Кремль, можливо, створює систему субсидій і пільг, розроблену з мінімальним наглядом і обліком.
У ISW відзначають: відсутність контролю та обліку, ймовірно, дозволить російським компаніям легше уникати міжнародних режимів санкцій, спрямованих на російську військову промисловість.
“Зусилля Кремля підготувати російську військову промисловість до затяжної війни в Україні частково спираються на здатність російської військової промисловості мати постійний доступ до численних захищених ланцюжків поставок ключових зарубіжних компонентів, які за інших умов не можуть бути вироблені”, – підсумовують в інституті.
Основні висновки ISW за 8 лютого:
- Російські війська повернули собі ініціативу в Україні і розпочали велику наступальну операцію в Луганській області.
- Залучення значної частини щонайменше трьох великих російських дивізій до наступальних операцій у цьому секторі вказує на те, що російський наступ розпочався, навіть якщо українські сили поки що не дозволяють російським військам досягти значних успіхів.
- Командування так званої “ДНР”, за повідомленнями, взяло під контроль російський артилерійський батальйон, ймовірно, на підтримку зусиль, спрямованих на посилення деградованих сил фейкової республіки напередодні неминучого російського наступу.
- Повідомлення про підпорядкування російських мобілізованих військовослужбовців формуванням “ДНР” може також свідчити про те, що російське військове командування, можливо, продовжує зусилля з інтеграції спеціальних формувань “ДНР” і “ЛНР” до складу Збройних сил Росії, але, ймовірно, зіткнеться зі значними труднощами.
- Російські чиновники продовжують пропонувати заходи з підготовки російської військової промисловості до затяжної війни в Україні, а також, ймовірно, створюють нові умови для ухилення від санкцій.
- Війська РФ продовжили наступальні дії на північний захід від Сватового та активізували наступальні операції поблизу Кремінної.
- Окупанти провели обмежені наземні атаки в районі Авдіївки-Донецька та на заході Донецької області.
- За повідомленнями, російські та українські війська продовжують дрібномасштабні перестрілки та розвідувальну діяльність у дельті Дніпра і на Кінбурнській косі.
- За повідомленнями, група “Вагнера” вдається до більш примусової тактики у своїй кампанії з вербування ув’язнених, можливо, у відповідь на зниження ефективності цієї кампанії.
Джерело: УП