“Попри те, що інфекційна хвороба, викликана вірусом грипу, зазвичай протікає у неускладненій формі, вона може призводити й до тяжкого перебігу. Особливо це стосується людей старшого віку, вагітних, осіб з хронічними хворобами, маленьких дітей.
Циркуляція вірусів грипу під час пандемії COVID-19 в осінні та зимові місяці може мати важкі наслідки для вразливих груп населення.
Тож важливим пріоритетом у цьому сезоні є вакцинація медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам та реалізують заходи боротьби з COVID-19″, – зазначив Ляшко.
Нагадаємо, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
Минулого епідсезону від ускладнень грипу в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.
Грип 2020: Як відрізнити від застуди, симптоми, лікування
Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.
У МОЗ закликали вакцинуватися і розповіли, як робити це безпечно під час пандемії.
Є декілька кроків, яких потрібно дотримуватися, щоб робити щеплення в період епідемії, відвідуючи чи сімейного лікаря, чи заклад охорони здоров’я:
- Треба дистанційно по телефону домовитися про час щеплення.
- Лікар повинен назначити цей час в той час, коли буде найменше скупчення людей в закладі охорони здоров’я або в кабінеті сімейного лікаря.
- В лікарні повинні бути окремі маршрути пересування пацієнтів – людей із симптомами хвороби, а також людей, які приходять на шеплення.
- У МОЗ також рекомендують поєднувати патронажні і медичні огляди з проведенням вакцинальної сесії.
Джерело: УП