Румунія працює над пошуком нових шляхів для транспортування українського зерна після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи й обстрілів нею портової інфраструктури на півдні України.
Джерело: в інтерв’ю Politico в понеділок сказала міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску, “Європейська правда”
Деталі: Голова румунського МЗС назвала безпекову ситуацію в Чорному морі “досить серйозною” і засудила “направду цинічні” обстріли Росією українських портів і зерносховищ, які загострюють світову продовольчу кризу.
Одобеску підкреслила, що протягом останніх місяців Бухарест доклав зусиль для збільшення транзиту українського зерна через Румунію, зокрема шляхом розширення потужностей у портах та пунктах перетину кордону.
“Потрібен час, щоб побачити результати”, – сказала вона й додала, що Румунія також координує свої дії з Україною, “щоб побачити, як ми можемо зробити більше”. Цього тижня очікуються подальші переговори між Бухарестом і Києвом на цю тему.
Говорячи про можливе продовження заборони на імпорт окремої сільськогосподарської продукції України, яку Румунія і ще чотири країни ЄС хочуть продовжити після 15 вересня, Одобеску зазначила, що необхідно “знайти рішення, аби фінансово допомогти фермерам у постраждалих регіонах”.
Понад половина українського експорту, який транспортується так званими маршрутами солідарності ЄС, проходить через Румунію. За оцінками Європейської комісії, понад 65% зерна, експортованого через маршрути солідарності в червні, пройшло через Дунайський коридор.
Що передувало:
- Як відомо, Росія 17 липня заявила про зупинку дії “зернової угоди” і пригрозила “ризиками” сторонам, які зважаться на продовження ініціативи без участі РФ. Крім того, Москва почала масовані обстріли портової інфраструктури Одеси та дунайських портів.
Джерело: УП