Румунія вийде з очолюваних Росією інвестиційних банків

Уряд Румунії оголосив про намір вийти з Міжнародного банку економічного співробітництва (IBEC) та Міжнародного інвестиційного банку (IBB), основним акціонером яких є РФ.

Про це пише Euractiv.

“Вихід здійснено протягом щонайменше шести місяців з моменту повідомлення, відповідно до Конвенції IBEC. Координація буде проводитися з Польщею, Чехією, Словаччиною та Болгарією, щоб забезпечити одночасний вихід”, – йдеться у рішенні уряду.

IBEC надає цільову підтримку експортно-імпортних операцій між країнами-членами, до яких входять Болгарія, Чехія, Польща, Румунія та Словаччина, а також Російська Федерація, Монголія та В’єтнам.

Заснований у 1963 році, банк колишніх соціалістичних держав на кінець 2021 року мав активи у 776 мільйонів євро.

У квітні Fitch Ratings відкликало рейтинги IBEC через брак інформації.

Водночас Міжнародний інвестиційний банк (IBB), штаб-квартира якого нещодавно перемістилася до Будапешта за підтримки уряду Угорщини, раніше вважався “троянським конем Путіна” і викликав занепокоєння за кордоном, особливо в США, йдеться у повідомленні.

У 2019 році дев’ять сенаторів США-демократів, включаючи тодішнього кандидата на вибори в президенти від партії Берні Сандерса, написали лист, у якому висловили свої застереження щодо ІBB, який “широко розглядається як підрозділ російської секретної служби”.

Угорська опозиція назвала цю фінансову установу “банком-шпигуном” і вимагала виходу Угорщини після вторгнення Росії в Україну, але уряд вимогу відхилив.

Росія є найбільшим акціонером банку з 47,46%, за нею йде Угорщина (17,37%).

У країнах ЄС Болгарії належить 9,93%, Чехії (8,80%), Румунії (6,14%) та Словаччині (6,7%) відповідно.

Економічна правда

Author: Onview