Схвалений меморандум з МВФ не містить нових вимог для України щодо структурних реформ, натомість у ньому є напрямки, які потрібні у першу чергу самій Україні.
Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив прем’єр Денис Шмигаль, передає прес-служба уряду.
“В МВФ з розумінням поставилися до кризової ситуації і до пропозиції України збільшити розмір першого траншу”, – зазначив Шмигаль та додав, що кошти МВФ підуть напряму в державний бюджет України.
За його словами, меморандум з МВФ не містить нових вимог для України щодо впровадження структурних реформ, натомість в ньому є напрямки, які потрібні в першу чергу самій Україні.
“Вони доволі прості, але важливі для України. Це боротьба з корупцією, це збалансована політика в бюджетній сфері. Україна, як держава, зацікавлена у впровадженні цих змін”, – пояснив він.
Шмигаль також підкреслив, що в угоді з МВФ немає “жодних вимог до зміни пенсійного віку”.
Водночас у тарифах на опалення закладений фіксований тариф на газ у розмірі більше ніж 6,5 тис грн за тисячу кубометрів, а ринкова ціна на газ вдвічі менша.
“Щоб українці в наступному сезоні не переплачували за опалення, ціна на газ для населення має з самого початку бути ринковою, оскільки по факту сьогодні ринкова ціна газу складає 3200 грн за тисячу кубометрів”, – заявив прем’єр.
“За цим траншем МВФ Україна очікує також коштів від Світового банку в розмірі 1 млрд доларів, четвертого та п’ятого пакетів макрофінансової допомоги від ЄС в розмірі 1,2 млрд і 500 млн євро відповідно, які прив’язані до угоди з МВФ.
Ми зараз з першим траншем МВФ отримуємо по факту в бюджет понад 3 млрд доларів в еквіваленті. Це забезпечить нашу стабільність і дасть нам змогу рівно пройти період коронакризи”, – сказав він.
Нагадаємо:
Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 мільярдів доларів. Програма розрахована на 18 місяців.
Рекомендуємо почитати: Інсайди програми з МВФ: що отримає Україна
Бюджет, тарифи, зменшення кількості ФОПів: що передбачає новий меморандум з МВФ
Економічна правда