У підриві автомобіля Павла Шеремета використовувалася аналогічна речовина, рештки якої знайшли у міні, вилученій у підозрюваного Андрія Антоненка.
Джерело: сайт Національної поліції
Деталі: Згідно з повідомленням, такий висновок зробили слідчі, отримавши результати вибухотехнічної експертизи, яку проводили фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Експерти з’ясували, що вилучений під час обшуку у підозрюваного речовий доказ є вихолощеною промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною направленої дії МОН-50. Її корпус виготовлено у 1987 році на заводі “Дунаріт” у болгарському місті Русе. Він був споряджений вибуховою речовиною ПВВ 5-А на Самарському заводі вибухових речовин в Росії у 1987 році.
Дослівно: “У корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену. Саме цей матеріал і був в основі саморобних вибухових пристроїв, за допомогою яких скоїли замах на вбивство косівського підприємця та підірвали авто журналіста Павла Шеремета”.
Деталі: Також повідомляється, що на корпусі та всередині міни експерти виявили змішані біологічні сліди. Тож додатково фахівці встановлюватимуть їх належність.
У поліції зазначили, що Антоненко відмовився пояснювати походження та мету зберігання міни, посилаючись на норми закону. Окрім того, затриманий відмовляється від проведення слідчих експериментів і надання показань.
Водночас, 23 грудня у суді, який розглядає скаргу Андрія Антоненка на його арешт, прокурор оголосив результат експертизи стосовно знайденої в його помешканні МОН-50. Експертиза встановила, що цей предмет “у наданому для дослідження вигляді до вибухових пристроїв не відноситься”. Тобто в Антоненка знайшли не вибухівку, а лише корпус від неї.
Що передувало: 13 грудня в квартирі Антоненка та інших підозрюваних у причетності до вбивства провели обшуки. Слідство встановило, що один зі співмешканців Антоненка виніс “щось зелене, заховане в його шафі”. У поліції сказали, що то була міна МОН-50 у напіврозібраному стані. Джерело УП зазначило, що нічні обшуки у волонтерів були викликані пошуком даного предмета.
Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета
Передісторія:
- Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
- 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко (“Лісу”), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (“Riffmaster”), добровольців Владислава та Інну Грищенків (“Бучу” й “Пуму”).
- Слідство вважає основним мотивом убивства дестабілізацію ситуації в Україні.
- Антоненко фігурує в розслідуванні як організатор: нібито він, “захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності”, намагався вбивством привернути увагу до таких поглядів.
- 18 грудня підозрюваний відмовився давати свідчення, вважаючи слідчих упередженими.
- У той же день адвокат оскаржив арешт підзахисного.
Українська правда