Засідання Ради безпеки ООН 8 грудня, фото Getty Images
США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про негайне гуманітарне припинення вогню у війні між Ізраїлем та ХАМАСом.
Джерело: Reuters
Деталі: У п’ятницю Сполучені Штати наклали вето на запропоновану Радою Безпеки ООН вимогу про негайне гуманітарне припинення вогню у війні між Ізраїлем і палестинським бойовим угрупованням ХАМАС у Секторі Гази.
Тринадцять інших членів проголосували за проект резолюції, який запропонували Об’єднані Арабські Емірати. Великобританія утрималася.
США та Ізраїль виступають проти припинення вогню, оскільки вважають, що це піде лише на користь ХАМАСу.
Вашингтон підтримує призупинення бойових дій, щоб захистити цивільне населення та дозволити звільнити заручників, захоплених ХАМАСом під час смертоносної атаки на Ізраїль 7 жовтня.За
Заступник посла США в ООН Роберт Вуд заявив, що проект резолюції є поспішним, незбалансованим текстом, відірваним від реальності: “Ми не підтримуємо заклики цієї резолюції до нестійкого припинення вогню, яке лише посіє насіння для наступної війни”.
США запропонували суттєві поправки до проекту, включаючи засудження нападів ХАМАСу 7 жовтня, у результаті яких, за словами Ізраїлю, загинуло 1200 осіб і 240 людей були взяті в заручники.
Передісторія:
- Згідно з інформацією CNN, посадовці США очікують, що нинішня фаза наземної операції Ізраїлю в Газі, можливо, триватиме до січня 2024 року, перш ніж той перейде до менш інтенсивної стратегії, яка буде спрямована на конкретних бойовиків та лідерів ХАМАС.
- Нагадаємо, глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що Ізраїль ризикує зазнати “стратегічної поразки” в Газі, якщо не докладе більше зусиль для захисту цивільного населення.
- Водночас сенатор-республіканець Ліндсі Грем відкинув твердження міністра оборони США Ллойда Остіна про те, що подальші жертви серед цивільного населення в Газі можуть призвести до ще більшої кількості бойовиків ХАМАС та до “стратегічної поразки” Ізраїлю.
- Тим часом віцепрезидентка США Камала Гарріс розповіла, як у Вашингтоні бачать майбутнє сектору Гази після війни Ізраїлю і ХАМАС.
Джерело: УП