В Афганістані “Талібан” заборонив показ фільмів з жінками-акторками і зобов’язав тележурналісток носити хіджаб.
Також заборонені будь-які програми, які показують пророка Мухаммада, “принижують” талібів чи суперечать їхній ідеології.
Відповідний перелік з 8 “релігійних принципів” оприлюднило Міністерство сприяння доброчесності та запобігання порокам 21 листопада, повідомляє BBC.
Афганським каналам заборонили транслювати фільми або програми, які “суперечать принципам шаріату, ісламського права та афганським цінностям”.
Фото: sergiodv/Depositphotos |
Зокрема, жінки-телеведучі та журналістки зобов’язані носити хіджаб, однак в переліку правил немає уточнень щодо того, наскільки жінка має бути “покритою”.
Зазвичай афганські телеканали транслюють індійські або західні фільми з жінками-акторками, однак відтепер вони заборонені.
Те ж саме стосується комедійних та розважальних шоу, що “ображають релігію” або можуть вважатися “образливими для афганців”.
Не дозволено також транслювати будь-які програми, де чоловіки оголені або не одягнені за “нормами шаріату”.
Показ пророка Мухаммада в будь-якій формі також суворо заборонений новою директивою.
Поза новим законом опинилися й фільми, комедійні та розважальні програми, які “ображають” окремих представників “Талібану” або суперечать радикальному тлумаченню ісламу цим угрупованням.
Член журналістської організації в Афганістані Худжатулла Муджаддеді у коментарі BBC заявив, що деякі з нових правил не є практичними, тож, якщо вони будуть реалізовані, багато мовників можуть бути змушені закритися.
Нагадаємо, протягом серпня і вересня 2021 року радикальне ісламістське угруповання “Талібан” захопило владу в Афганістані.
Таліби обіцяли не запроваджувати таких жорстких норм, як у часи свого попереднього правління, поважати права жінок “за законами ісламу” та дати їм можливість навчатися і працювати.
Однак 17 вересня вони замінили Міністерство у справах жінок замінили на Міністерство сприяння доброчесності і запобігання порокам – відомство, яке стежитиме за дотриманням суворих релігійних норм.
Джерело: УП