З квітня 2014 року по вересень 2018-го в анексованому Криму до адміністративної відповідальності за участь в мирних зібраннях покарали 353 особи, 12 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності.
Про це заявили у “Кримській правозахисній групі”.
“Окупаційна влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань на території Кримського півострова, незаконно використовуючи для цього репресивне російське законодавство. Переслідуючи людей за участь у мирних зібраннях, російська влада порушує ст.10 і 11 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують свободу вираження поглядів та мирних зібрань”, – заявляють правозахисники.
Зокрема, у “справі 26 лютого” було винесено 8 вироків: 1 вирок – 8 років позбавлення волі в колонії суворого режиму для Ахтема Чийгоза, який після вироку був звільнений в результаті політичних переговорів, 7 вироків – позбавлення волі умовно.
“У “справі 3 травня” винесено 4 вироки: 3 – позбавлення волі умовно, 1 – штраф 40000 рублів”, – нагадали у правозахисній групі.
Крім того кримські “судді” затвердили 367 постанов про притягнення до адмінвідповідальності, з яких 334 постанови про штрафи на загальну суму 3 942 500 руб.
Також до учасників мирних зібрань застосовувалися адміністративні арешти(зафіксовано мінімум 22 таких постанов) і громадські роботи (11 постанов).
У Кримській правозахисній групі також назвали “суддів”, які винесли найбільшу кількість рішень у кримінальних та адміністративних справах щодо активістів за участь мирних акціях: Катерина Тимошенко (громадянка України) – 28 рішень, Володимир Агін (громадянин РФ) – 33 рішення, Ірина Шевченко (громадянка України) – 22 постанови, Сергій Проскурня (громадянин України) – 21 постанову, Герман Атаманюк (громадянин України) – 16 постанов.
Найбільшу кількість вироків по адміністративних арештах винесла суддя Ірина Кагітіна (громадянка України, “Київський районний суд”). Судді Сергій Деменок і Лариса Лихачова винесли найбільше вироків у кримінальних справах, Віктор Зіньків став “суддею” – “рекордсменом” за рішенням щодо максимальноготерміну позбавлення волі.