У Південній Кореї змінили систему підрахунку віку: населення “помолодшало”

У Південній Кореї 27 червня набув чинності законопроєкт, який змінює систему підрахунку віку людини з традиційної на міжнародну, зокрема ту, яку використовує Україна.  

Внаслідок цього люди в країні “помолодшали” на рік або два, повідомляє Reuters. 

Традиційна система підрахунку віку в Південній Кореї передбачає врахування часу, який дитина проводить в утробі матері, тому при народженні її вже вважають однорічною. 

Також, попри святкування дня народження, рік до власного віку люди додають з початком нового календарного року. 

Фото: oliverdelahaye/Depositphotos

Унаслідок переходу на міжнародну систему жителі країни офіційно “помолодшали” на рік або два, адже цей спосіб обчислення передбачає, що вік рахують з дня появи дитини на світ.

З 1960-х років у країні міжнародну норму обчислення віку використовують для медичних та юридичних документів. 

Який вік існував у Кореї? 

У Південній Кореї існував не один, а три способи обчислення віку – “міжнародний”, “корейський” і “календарний”. “Корейський” означає, що людині при народженні виповнюється 1 рік, а наступний рік додається кожного 1 січня. Тобто дитину, народжену у новорічну ніч, вважали дворічною, щойно годинник пробивав північ. 

Цю систему не використовували для призову в армію, дозволу на вживання алкоголю чи укладання шлюбу.

У деяких випадках південнокорейці також використовували “календарний вік” – своєрідну суміш між міжнародним та корейським. Відповідно до цього способу обчислення, вік немовлят починають рахувати після народження, але рік до віку додають кожного 1 січня.

Різні методи обчислення віку призводили до плутанини й до того, що жінки намагалися не народжувати дітей у певні місяці, як-от грудень.

Нині у всіх офіційних документах має використовуватися лише “міжнародний вік”.

Раніше ми розповідали, чому в 40 років життя тільки починається, а люди з віком стають щасливішими.

Джерело: УП

Author: Onview