У Польщі відповіли, чому не арештували українця, підозрюваного у вибухах на “Північних потоках”

У Польщі відповіли, чому не арештували українця, підозрюваного у вибухах на Північних потоках

Адам Боднар. фото із соцмережі Х

Міністр юстиції Польщі, генеральний прокурор Адам Боднар заявив, що Польща не могла виконати європейський ордер на арешт громадянина України, підозрюваного у диверсійних діях щодо газопроводів “Північний потік-1” і “Північний потік-2”, оскільки він не перебував на польській території.

Джерело: Боднар в ефірі Radio Zet, цитує “Європейська правда

Деталі: Наприкінці серпня 2024 року німецьке видання Spiegel повідомило, що громадянин України, якого підозрюють у диверсіях на газопроводах “Північний потік-1” і “Північний потік-2”, втік із Польщі на українському дипломатичному автомобілі й раніше безперешкодно проїхав через територію Німеччини.

У Берліні переконані, що влада Варшави попередила розшукуваного, повідомляють німецькі ЗМІ.

“Німецький уряд…розлючений на Варшаву”, – пише тижневик, додаючи, що люди, пов’язані з німецькими службами безпеки, кажуть, що вони “не забудуть полякам цього”.

У перший тиждень червня німецький суд видав ордер на арешт українця, і він був негайно внесений до німецької бази даних розшукуваних осіб. 21 червня Німеччина направила до Польщі європейський ордер на арешт, але заплановане затримання в Польщі не відбулося.

В ефірі Radio Zet міністра юстиції запитали, чи правда, що Польща відмовилася передати Німеччині українського водолаза, якого підозрюють у підриві газопроводу “Північний потік”.

Боднар відповів, що “місцеперебування цієї особи на території Республіки не встановлено”.

Пряма мова Боднара: “З боку німецьких служб були вжиті заходи, однак ці заходи не могли бути реалізовані у зв’язку з тим, що цього пана не було на польській території”, – додав він.

Що передувало: 15 серпня газета The Wall Street Journal повідомила, що до підриву газогону у Балтійському морі причетні українські топпосадовці. Зокрема, президент Володимир Зеленський нібито схвалив операцію з підриву “Північних потоків”, а потім безуспішно намагався її скасувати. Операція нібито пройшла під наглядом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Джерело: УП

Author: Onview