Розрив базового договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією не матиме практичного значення.
Про це заявив заявив глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Лєонід Калашніков, передає IZ.
“Наслідків ніяких особливих реальних практичних не буде. З іншого боку, морально-політичних не буде зобов’язань у Росії здійснювати ті чи інші угоди”, – сказав Калашніков, додавши: для розриву угоди одна зі сторін повинна заявити про це до кінця жовтня.
28 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що МЗС України готує розрив базового договору про дружбу з РФ.
У січні в Держдумі РФ запропонували денонсувати Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною в частині про визнання кордонів одне одного.
Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.
Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.
Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.