Білий дім представив стратегію національної безпеки – згідно з нею, навіть після вторгнення Росії в Україну Китай є найсерйознішим викликом глобальному порядку.
Джерело: Reuters
Деталі: Штати повинні виграти перегони економічних озброєнь з Китаєм, якщо вони сподіваються зберегти свій глобальний вплив.
Деніел Рассел, головний американський дипломат зі Східної Азії за колишнього президента Барака Обами, сказав, що стратегія відповідає заявленим пріоритетам президента США Джо Байдена – внутрішньому оновленню, зміцненню альянсів і демократичних інститутів, а також балансу між співпрацею і конкуренцією. Однак, стратегія явно змістилася в бік надмірного акценту на суперництво з Китаєм. За словами Рассела, хоча в документі міститься обіцянка уникати погляду на світ виключно через призму стратегічного суперництва, згадка про суперництво з Китаєм є в кожному розділі.
Рассел сказав, що документ зобов’язується створити найширшу коаліцію країн для розв’язання глобальних проблем, але це буде важко зробити без Китаю, і немає жодних вказівок на те, як можна забезпечити таку співпрацю.
У документі немає серйозних змін і не запроваджується нових доктрин зовнішньої політики. Натомість у ньому підкреслюється думка, що лідерство США є ключем до подолання таких глобальних загроз, як зміна клімату і зростання авторитаризму.
Радник із національної безпеки Джейк Салліван повторив коментарі Байдена, що США “переоцінюють” свої відносини з Саудівською Аравією після того, як минулого тижня ОПЕК+ оголосила про скорочення видобутку нафти.
Єдина згадка в документі Північної Кореї підкреслює обмеженість можливостей США щодо стримування її ядерної та ракетної програм.
Презентація стратегії була відкладена через вторгнення Росії в Україну.
Джерело: УП